Zachwycające akwarium. Minimalizm, prostota i dobry pomysł!

Piękne akwaria, które zaprojektowano w skromny, prosty i minimalistyczny sposób. Właśnie te cechy wyróżniają japoński styl.

Wiadomo, że Japończycy doskonale asymilują obce wpływy. Z drugiej strony pozostają jednak we własnych kanonach estetycznych.

Najważniejsze cechy japońskiej estetyki to asymetria, prostota, pustka, minimalizm, wewnętrzna harmonia, perfekcyjna technika, oszczędność, intuicyjność, szacunek czy skromność. Właśnie na tym bazowali designerzy z japońskiego studia projektowego Misawa Design Institute, którzy przygotowali małe geometryczne akwaria.

Seria składa się z prostych, szklanych pojemników, w których umieszczono specjalne instalacje. Raz jest to owalna rzeźba, innym razem biała siatka czy wykonana ze szkła kula. Projektanci chcieli, aby w ich akwariach można było zobaczyć jak działa grawitacja dlatego dekoracyjne elementy celowo zostały w części wypełnione powietrzem. Najlepiej widać to na przykładzie kuli, która unosi się w wodzie niczym balon. 

Choć nie wszystkim Europejczykom podoba się styl i subkultury, które wykształciło japońskie społeczeństwa, to ich kreatywności i niesłychana wyobraźnia we wzornictwie zadziwia nie jednego. A Was?   

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.