Jak wybrać kanapę idealną do naszego salonu? Przegląd

Salon to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. Tutaj najczęściej przyjmujemy gości, ale także i relaksujemy się np. oglądając telewizję. Jednak, by tak się działo musimy stworzyć odpowiednie warunki do takich spotkań. W każdym dużym pokoju znajdzie się miejsce na odpowiednią i wygodną kanapę. Sprawdź, jaka będzie idealna do Twojego salonu!

Przede wszystkim wybierając sofę warto zastanowić się nad jej rodzajem. Wyróżniamy tutaj dwuosobowe, kilkuosobowe oraz narożne, zajmujące więcej przestrzeni, ale jednocześnie oferujące miejsce dla większej liczby gości. To niezbędne wyposażenie każdego salonu powinno być dopasowane do wnętrza, ale także i naszego stylu życia. Jeśli często nocują u nas znajomi - postawmy na sofy rozkładane , które za dnia pełnią rolę typowej kanapy, zaś wieczorem stają się bardziej funkcjonalne, zapewniające miejsce noclegowe.

Jeśli wybrana przez nas kanapa ma pełnić wyłącznie funkcje wypoczynkowe, możemy wybierać spośród nieco tańszych modeli. Jednak dopasowując ją do pomieszczenia warto zastanowić się nad stylem - czy bardziej pasować będzie nowoczesna sofa , produkt o nietypowym kształcie czy skórzany, tradycyjny model. Chcąc odświeżyć pomieszczenie postawmy na nietypowe, żywe kolory, jak bordo, żółty czy turkus. Woląc rozwiązanie klasyczne - dopasujmy kanapę do wnętrza .

Oprócz tego, wybierając kanapę do salonu , w którym planujemy spędzać wiele czasu zwróćmy uwagę nie tylko na kolor, ale również i materiał. Tapicerka łatwo się brudzi, ale jest dość prosta w czyszczeniu. Wystarczy specjalistyczne pranie, by odnowić wygląd materiału. Znacznie łatwiej jest utrzymać w dobrej kondycji skórzaną kanapę - brud wystarczy zetrzeć ściereczką i od czasu do czasu zaimpregnować kanapę specjalnym środkiem. Łatwa w pielęgnacji jest także tkanina szenilowa oraz welurowa - oba rodzaje są odporne na zadrapania oraz świetnie sprawdzą się w salonie.

W przypadku sofy używanej przy oglądaniu telewizji dobrym rozwiązaniem jest wybór modelu z funkcjami dodatkowymi. Mowa tutaj przede wszystkich o poręcznych schowkach czy podstawkach. Niektóre kanapy, na wzór tych samochodowych, posiadają ruchome podłokietniki, czy boczne oparcia na książki lub pilot. Warto pamiętać o tym, że kanapa to bardzo ważny element każdego salonu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.