Nadchodzi lato - wybieramy sokowirówkę lub wyciskarkę

Nadchodzi lato, a to oznacza, że coraz częściej będziemy sięgać po coś zimnego do picia. Najlepszym rozwiązaniem jest woda mineralna lub przegotowana, jednak nie każdy preferuje dość jałowy smak. Wtedy zamiast napojów gazowanych lepiej jest sięgnąć po coś zdrowego. Najlepszym wyjściem będą soki, jednak nie te z kartonu, a przygotowane bezpośrednio w domu. Wtedy warto postawić na sokowirówkę!

Doskonałym wyjściem są domowe soki, które świetnie smakują, a dodatkowo posiadają pełno właściwości odżywczych. Świetnie komponują się do posiłków, ale także i do samodzielnego picia. Sokowirówki są najpopularniejszym i najtańszym urządzeniem wykorzystywanym do domowej produkcji soków. Kupując sokowirówki warto zwrócić uwagę na sitko. To bardzo istotny element tego urządzenia. Po włączeniu zaczyna się ono szybko obracać, co wytwarza siłę odśrodkową i wyciska sok. Miąższ może pozostać wewnątrz, bądź być wyrzuconym na zewnątrz przez osobny otwór. W wyciskarkach sok jest tworzony w inny sposób. Wytwarza się go poprzez miażdżenie owoców, a następnie sok jest wyciskany i przeciskany przez specjalne sito. Miąższ zaś jest usuwany bezpośrednio na zewnątrz.

Zaletą sokowirówek jest to, że są znacznie szybsze od wyciskarek. Ponadto sok, który jest z nich wytwarzany posiada wiele właściwości odżywczych. Urządzenia te posiadają jednak specjalne ostrza. Tną one owoce na coraz to mniejsze kawałki, a sok jest bardzo klarowny. Oprócz tego zwróćmy uwagę na wielkość pojemnika na sok. Mogą one posiadać od 0,5 do nawet 1,5 litra.

Wyciskarki dostępne są takie z funkcją przygotowywania posiłków dla niemowląt, robienia przecierów czy lodów. Wszystko zależy od tego, jaki model wybierzemy. Do wyboru posiadamy urządzenia jednoślimakowe z ostrzem lub bez, a także dwuślimakowe. Kupując ten sprzęt sprawdźmy także, czy posiada on gumowe nóżki antypoślizgowe, możliwość wymienienia wałów ślimakowych oraz opcję automatycznego odprowadzania miąższu. Te opcje pozwolą nam cieszyć się zawsze świeżo przygotowanym, smacznym sokiem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA