Polski projekt: meble z części samochodowych

Eko jedzenie, eko ubrania, eko... meble? Dziś nie jest to nic szokującego. Moda na design z materiałów recyklingowanych trwa, a nasi rodzimi projektanci udowadniają, że wiedzą jak stworzyć z nich małe cuda.

MP PROJECT to firma tworzona przez prawdziwych pasjonatów. Inspiracji szukają w warsztatach samochodowych i wulkanizacjach, a we własnej pracowni znalezione wcześniej felgi przerabiają na designerskie meble i akcesoria. Dlatego, jeśli wydaje ci się, że poniewierające się po garażu stare części od samochodu nadają się tylko na śmietnik, MP PROJECT udowodni ci, że jesteś w błędzie! Projektanci w każdej najmniejszej rzeczy wyczuwają niepowtarzalną historię, którą pragną wykorzystać w swojej pracy.

Nadawanie drugiego życia materiałom na pozór niepotrzebnym, to jeden z celów twórców marki. Jednakże głównie zależy im na promowaniu slow fashion oraz eco designu. Zauważają, że potrzebne jest budowanie świadomości na temat gospodarowania odpadami, aby zachęcić ludzi do świadomego korzystania ze sztuki recyklingu i uprecyklingu.

MP PROJECT sprawnie się rozwija. Markę założono na początku lutego br. i od tamtej pory jej produkty pojawiały się na najważniejszych designerskich imprezach, m.in. na Festiwalu Wnętrz w Krakowie czy na Wroclove Design Festwial. Firma nawiązała współpracę z francuskim architektem Alexandrem Dabaghyem, co z pewnością już niedługo zaowocuje nowymi projektami.

Meble i akcesoria MP PROJECT pasują głównie do nowoczesnych wnętrz oraz tych urządzonych w stylu loftowym. Z pewnością najłatwiej je dobrać do surowego fabrycznego wystroju, lecz recyklingowane meble powinny sprawdzić się w każdej aranżacji, co udowadniają nam designerzy.

Polski design: biżuteria z talerzy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.