Gdynia Design Days 2016 - dla dzieci i dla biznesu

Gdynia Design Days to festiwal na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych? Czego mogą spodziewać się młodzi przedsiębiorcy? Zobaczcie!

1 lipca startuje nasz ulubiony festiwal - Gdynia Design Days. Jak co roku, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Hasłem tegorocznej, 9 już edycji Gdynia Design Days jest "Odzyskane". Organizatorzy chcą, abyśmy zaczęli myśleć o Polsce jako o kraju nadmorskim. Przygotowali liczne warsztaty i wystawy.

O WYSTAWACH NA GDYNIA DESIGN DAYS 2016 PRZECZYTACIE TU>>

Gdynia Design Days 2016 dla młodszych i nieco starszych dzieciaków

Oczywiście i tym razem, nie mogło zabraknąć wydarzeń dla dzieci. Specjalnie z myślą o najmłodszych przygotowano interaktywną wystawę Kids Design Space. Zobaczyć będzie można na niej 14 prototypów, powstałych dzięki współpracy dzieci z najlepszymi polskimi projektantami. Punktem wyjścia dla projektantów były dziecięce koncepcje inspirowane m.in. eksperymentami pana Kleksa, przygodami superbohaterów czy życiem owadów.

Festiwal Gdynia Design Days to również niepowtarzalna okazja do uczestnictwa w specjalnych, pobudzających kreatywność warsztatach. Organizatorzy przygotowali szeroką ofertę dla młodszych i nieco starszych dzieciaków. Tematyka warsztatów skupiona została wokół hasła przewodniego – odzyskane. Budowanie modeli gdyńskiej żaglówki czy kulinarne eksperymenty staną się okazją by nie tyle przypomnieć, co opowiedzieć, najmłodszym o tradycyjnych technikach rzemieślniczych i relacji człowieka z morzem wczoraj i dziś. Realizowane w ramach warsztatów zadania pomogą rozwinąć umiejętności manualne i pobudzą wyobraźnię. Projektowanie, konstruowanie, animowanie i budowanie jest przecież doskonałą zabawą. W programie przewidziane są również oprowadzania po wystawach festiwalowych dedykowane właśnie najmłodszym odbiorcom.

Gdynia Design Days 2016 dla biznesu

Wspieranie młodych przedsiębiorców to znak rozpoznawczy festiwalu Gdynia Design Days. Spotkania, warsztaty, panele dyskusyjne dedykowane są przedsiębiorcom, którzy dopiero zaczynają przygodę z tworzeniem własnej firmy w sektorach kreatywnych. Podczas modułu szkoleniowego Stwórz i Sprzedaj, zaproszeni eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami oraz pokażą, jak nabrać wiatru w żagle.

Design językiem biznesu

 Podczas spotkań i warsztatów pt. Design Językiem Biznesu wraz z zaproszonymi ekspertami, takimi jak Przemysław Powalacz (Geberit) czy Wojtek Ławniczak (Service Design Polska), pokażemy dlaczego warto współpracować i jak to robić, żeby osiągać zamierzone rezultaty. Celem wydarzenia jest przekazanie praktycznych narzędzi, dostarczenie inspiracji i rzeczywistych przykładów ze świata biznesu oraz stworzenie przestrzeni do networkingu. Odbiorcami będą zarówno przedsiębiorcy pragnący zgłębić temat roli designu w rozwoju i wzmacnianiu biznesu, jak również projektanci, dla których będzie to przestrzeń do spotkań z biznesem i rozmów we wspólnym języku.

Uzupełnieniem wydarzenie będzie Design Safari - terenowe warsztaty w obszarze miejskim mające na celu odkrywanie oraz analizę nowych trendów i zmian w designie na rzeczywistych przykładach. Zmian, które mogą stać się inspiracją do nowych działań, produktów czy biznesu.

Inne wybrane wydarzenia

Z pośród kilkuset zgłoszeń nadsyłanych w trybie otwartego naboru organizatorzy wybrali 40 propozycji najlepiej wpisujących się w założenia tegorocznej edycji festiwalu. Warsztaty, wykłady, projekty prowadzone przez projektantów, dydaktyków i animatorów skierowane będą zarówno do profesjonalistów, studentów, amatorów, dorosłych i dzieci. Program uzupełnią wystawy i projekty realizowane w trakcie trwania festiwalu. Zapraszamy na:

  • Weekend z tkaniną (9-10 lipca)
  • Warsztaty stolarskie
  • Warsztaty budowy Hydroponicznego Systemu Recyklingu Wody
  • Warsztaty QANANI - plastik z odzysku i plecionkarstwo
  • Zaprojektować morski zapach
  • Re – cover: projektowanie odzieży dla bezdomnych

Więcej na: gdyniadesigndays.eu
FB: facebook.com/gdyniadesigndays
Instagram: @gdyniadesigndays

Festiwal Gdynia Design Days 2016 odbywać się będzie od 1 do 10 lipca. Centrum festiwalowe znajduje się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Zapraszamy serdecznie!

Gdynia Design Days 2015 [WIDEORELACJA]

Więcej o: