Trend - mapy we wnętrzach. Nie tylko dla podróżników

Mapy we wnętrzach są bardzo popularne. Jednak nie każde wnętrze z mapą na ścianie musi wyglądać jednakowo. Zobaczcie, jaką mapę wybrać, aby współgrała z waszym charakterem.

Pusta ściana jest zmorą większości z nas. Zwykła, nudna, aż prosząca się o urozmaicenie. Na ratunek zazwyczaj przychodzą obrazy, zdjęcia i mapy. Zaletą map we wnętrzach jest to, że nie są one zwykłą ozdobą. Pobudzają wyobraźnię i zachęcają do działania. Po licznych podróżach palcem po mapie niektórzy postanowili wziąć los w swoje ręce i przekonać się na własne oczy, jaki świat ukrywa się pod ich wyjątkową dekoracją.

Mapy vintage do wnętrz

Uwielbiamy mapy vintage głównie za ich dawny charakter. To dzięki nim nasze wnętrze stanie się ponadczasowe. Stłumione i ujednolicone kolory są ich kolejnym atutem, gdyż większość z nas nie chce wieszać na ścianie mapy niczym ze szkolnego atlasu. Mapy vintage często są bardzo oryginalne. Naśladują swoje pierwowzory sprzed kilkuset lat, dlatego pojawiają się na nich elementy nietypowe dla współczesnych map, które urozmaicą ścianę. Tego typu mapy świetnie się komponują z surowymi ścianami, np. pokrytymi ceglaną okładziną. Razem budują stylową aranżację wnętrza.

Plakaty z planami miast

Plakaty z planami miast są świetną alternatywą zdobienia ścian. Te małe dzieła sztuki cechują się oszczędną estetyką i rozsądną ceną. Najpopularniejsze są mapy dużych miast, ale na rynku można znaleźć firmy, które zaprojektują plan wybranego przez nas miejsca.

Kreatywne mapy

Jeśli dotychczas nie byłeś podróżnikiem, a właśnie teraz zaczynasz swoją przygodę z podróżowaniem, to mamy dla ciebie propozycję nie do odrzucenia. Mapka zdrapka to świetna zabawa dla każdego, niezależnie od wieku. Celem tej kreatywnej mapy jest zdrapywanie na niej obszaru, który się odwiedziło, co zachęca do zwiedzenia całego świata.

Kolejną mapą, na której można planować podróże i zaznaczać miejsca, w których już byliśmy, jest mapa z korka. Taka ozdoba idealnie sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.