Gdynia Design Days 2016 - materiał z meduz i żel z wodorostów [FOTORELACJA]

Gdynia Design Days 2016, czyli jak wybraliśmy się nad morze po dobre wzornictwo.

Co roku na początku lipca jeździmy do Gdyni. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. To właśnie wtedy piękne, portowe miasto zamienia się w stolicę dobrego designu. Wszystko za sprawią Gdynia Design Days.

Hasło tegorocznej edycji brzmi "Odzyskane". I to właśnie przedmioty "odzyskane" z morza pojawiają się na wystawie głównej. Musimy przyznać, że wystawa zrobiła na nas ogromne wrażenie. Oglądaliśmy skórę z rybich łusek, materiał wykonany z meduz, krzesła z plastiku wyłowionego z morza czy grę zestaw modelarski zrobiony z prawdziwych ości islandzkich ryb. 

Od 1 do 10 lipca cała Gdynia żyje designem. Witryny sklepów zamieniają się w powierzchnie wystawowe a w Parku Rady Europy stoi Terminal Designu. Każdy, kto ma ochotę zabrać "dobry design" do domu, może odwiedzić Projekt Market - targi wzornictwa. Liczne wystawy, wykłady i warsztaty odbywają się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. To właśnie tam można zobaczyć wystawy "Miasto i Las". "MANUBA - Rzemiosło Odzyskane", "In Motion" czy "Irrational Times". To tam też można wybrać się z dziećmi na "Kids Design Space" - pierwszą tego typu wystawę w Polsce. 

Zobaczcie, co zrobiło na nas największe wrażenie.Przygotowaliśmy dla Was fotorelację.

Gdynia Design Days 2015 [WIDEORELACJA]

Więcej o: