Manuba - wyjątkowa kolekcja wyposażenia wnętrz z Gdyni

Specjalnie na Gdynia Design Days stworzono kolekcję Manuba, która powraca do lokalnych metod rzemieślniczych. Meble i dodatki do wnętrz są inspirowane Bałtykiem.

Festiwal Gdynia Design Days (1-10 lipca) jest pierwszą tego typu imprezą w Polsce, która ma własną kolekcję z elementami wyposażenia wnętrz. Jej nazwa Manuba pochodzi od słów manufaktura bałtycka. W skład kolekcji wchodzi sześć przedmiotów  w tym stół, stolik oraz poduszki. Wszystkie meble i dodatki powstały w nawiązaniu do tradycyjnych technik rzemieślniczych rozwijanych w Polsce w regionach nadbałtyckich. Stąd też nazwa - manufaktura bałtycka.

Te wyjątkowe przedmioty łączą w sobie tradycję i nowoczesność. Z pewnością odnajdą się w każdym współczesnym wnętrzu. Naszą szczególną uwagę zwrócił stolik Kajo, którego blat został wykonany na kole garncarskim. Ceramiczną misę można swobodnie zdjąć z konstrukcji, a drewniane nogi złożyć na płasko. Stolik występuje w trzech rozmiarach, w kilku opcjach zdobienia i kolorystyki. Misa powstałą przy współudziale Zakładu Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie.

Każdy element kolekcji został wyprodukowany w krótkiej serii. Wszystkie produkty można było kupić podczas trwania festiwalu w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, a obecnie są do nabycia przez internet na stronie: manuba.eu

Kolekcję stworzyli: Malafor/ Paweł Pomorski i Bohdan Szczudło; Metafor/ Wojciech Mierzwa i Kowal Oliwski / Leszek Supiński; Agnieszka Bar i Dom Rękodzieła Ludowego Swornegacie / Bożena Szwal-Gemba; Witamina D Projekt / Małgorzata Knobloch, Igor Wiktorowicz i Karol Elas Necel; Woolendorf / Paulina Ryń i Dominika Kafeman.

ZOBACZ KOLEKCJĘ MANUBA >>

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.