Czym kierować się wybierając ławę lub stolik do salonu?

Praktyczny salon - tym przede wszystkim powinniśmy kierować się urządzając to pomieszczenie. Niezbędnym elementem wyposażenia powinien być tutaj stolik lub ława. To meble, które nie tylko pasują wizualnie i komponują się z przestrzenią - są także bardzo funkcjonalne. Sprawdzą się każdego dnia, zarówno wtedy, gdy czytamy gazetę, czy widzimy się z przyjaciółmi. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając ławę lub stolik do salonu.

Ogromny wybór ław i stolików do kawy może przytłoczyć - na rynku znajdziemy wiele modeli w różnych stylach. Do najbardziej klasycznych należą te o kwadratowym lub prostokątnym kształcie. Nieco mniejszą popularnością cieszą się modele okrągłe. Coraz większe uznanie zyskują zaś meble w fantazyjnych kształtach, które pasować będą do nowoczesnych salonów. Jednak kształt to nie wszystko - oczywiście w mniejszych pomieszczeniach powinniśmy postawić na nieduże modele, które nie zajmą wiele przestrzeni. W przypadku większych wnętrz możemy zainwestować w duże stoliki lub ławę.

Stoliki i ławy do salonu najczęściej wykonuje się z różnych materiałów. Najbardziej klasyczne są te wykonane w całości z drewna. Są uniwersalne i pasować będą wszędzie - począwszy od eklektycznych wnętrz, na retro skończywszy. Dobrym rozwiązaniem są także modele, których nogi wykonano z drewna, zaś blat ze szkła. To połączenie klasyki z nowoczesnością. Stolik powinien przede wszystkim pasować do reszty mieszkania. Jeśli króluje w nim metal - wybierzmy ławę lub stolik kawowy z metalowymi nogami i szklanym wierzchem. Niektórzy producenci oferują także modele wykonane z płyt MDF, są one dość trwałe, wymagają mniej pielęgnacji niż lite drewno, a dodatkowo są tanie.

Niezwykłą popularnością cieszą się obecnie stoliki kawowe w skandynawskim stylu - posiadają z reguły trzy lub cztery drewniane nóżki oraz blat pokryty emalią. Wyglądają naprawdę znakomicie i pasują także do nowoczesnych pomieszczeń. Osoby, które cenią sobie mobilność powinny postawić na model na kółkach, który z łatwością można przemieścić lub stolik rozkładany - w razie potrzeby można go wygodnie złożyć i schować.

Ławy i stoliki to funkcjonalne meble, które z pewnością znajdą swoje zastosowanie w niejednym salonie. Warto więc wybrać model, który posłuży nam przez wiele lat i zadowoli wszystkich domowników.

Więcej o: