Poczuj się jak na wczasach - wybieramy leżaki do ogrodu

Mając własny ogród nie ma nic przyjemniejszego od relaksu w zaciszu domowej zieleni. Odpoczynek dokonywany w ten sposób należy do jednego z naszych ulubionych. Jeszcze lepiej, gdy mamy możliwość swobodnie rozłożyć się i np. przeczytać książkę czy poczytać gazetę. Dlatego też dobrze jest zainwestować w leżak ogrodowy, który zapewni wygodę, odpoczynek i samopoczucie jak podczas wakacyjnego wyjazdu. Wszystko, dzięki temu, że leżaki kojarzą się z urlopem, morzem i pełną swobodą. Jak więc wybrać dany model, aby okazał się być tym idealnym?

Stylowy leżak ogrodowy to znakomite rozwiązanie na każdy taras. Nie musimy posiadać przydomowego basenu, by poczuć się błogo i odpoczywać. Możemy go rozłożyć pod parasolem czy w cieniu drzew i do woli rozkoszować się naszym ogrodem. Główną zaletą leżaków jest to, że pozwalają nam one na swobodą, leżącą pozycję. Zapewniają wygodne siedzenie wraz z oparciem, co odciąża nasze ciało, głównie kręgosłup i mięśnie. Leżaki ogrodowe znajdą swoje zastosowanie wtedy, gdy chcemy porozmawiać z drugą osobą, poczytać książkę czy pomyśleć w ciszy.

Przede wszystkim wybierając leżak ogrodowy powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest on wykonany. Do najpopularniejszych należą leżanki metalowe, które posiadają jedynie sztywną konstrukcję lub w całości wykonane są z tego tworzywa. W tym drugim wypadku najlepiej jest dodatkowo zainwestować w specjalne poduszki, które zapewnią nam miękkie leżenie. Zaletą metalowych modeli jest to, że są one dość odporne na działanie warunków atmosferycznych. Oczywiście od czasu do czasu należy je odpowiednio zaimpregnować.

Drugim rodzajem są modele drewniane - tutaj wyróżnić możemy drewno krajowe oraz egzotyczne. Pierwsze leżaki ogrodowe są bardzo popularne i chętnie wybierane już od pokoleń. Są stabilne, wyglądają bardzo praktycznie i wpasują się w absolutnie każdy ogród. Mogą posiadać siedzisko wykonane również z drewna lub np. materiału tekstylnego czy sztucznego. Drugim typem są leżaki wykonane z drewna egzotycznego. To nowoczesne rozwiązanie, które wygląda bardzo ciekawie. Główną zaletą jest to, że tego rodzaju drewno znakomicie sprawdzi się także podczas deszczowych dni, bo jest odporne na działanie warunków atmosferycznych. Świetnie sprawdzi się tam, gdzie wilgotno, czyli również nad basenem.

Ostatnim typem są modele technorattanowe oraz te, które wykonane zostały z tworzywa sztucznego. Leżaki z technorattanu prezentują się bardzo solidnie i efektownie. To nowoczesne rozwiązanie, które pasować będzie m.in. do minimalistycznego ogrodu. Materiał ten jest całkowicie odporny na wodę, ale także i na promienie słoneczne. Oznacza to, że wystawiony na działanie słońca nie traci swego koloru. Dodatkowo modele technorattanowe są bardzo proste w czyszczeniu - wystarczy przetrzeć je mokrą ściereczką. Leżaki z tworzywa sztucznego to najtańsze rozwiązanie, które nie wymaga od nas konserwacji ani pielęgnacji. Są bardzo lekkie i choć nie prezentują się wykwintnie, to wciąż cieszą się powodzeniem. Ich główną zaletą jest możliwość szybkiego złożenia i przeniesienia w inne miejsce.

Więcej o: