Polski projekt: Malita Just Wood - drewniane meble z charakterem

Malita Just Wood to polska marka tworząca drewniane meble, które przyniosą do twojego domu nieco natury.

Gdy właściciele firmy się poznali, nie przypuszczali, że w przyszłości będą wspólnie projektować meble. Pasja do tworzenia objawiła się w chwili, gdy remontowali własne mieszkanie. Dla Eli i Przemka aranżacja wnętrza nie polegała na zakupie gotowych mebli w sieciówkach. Szukali wokół siebie inspiracji, po czym własnoręcznie wykonywali potrzebne przedmioty. Będąc pod wrażeniem tego, co stworzyli, postanowili zrobić kilka stolików i na próbę wystawić je w internecie. Meble spotkały się z tak dużym zainteresowaniem, że młodzi projektanci nie mieli się już nad czym zastanawiać i założyli markę Malita Just Wood.

Meble tylko z naturalnych materiałów

Projektanci postawili na naturę, dlatego udało im się stworzyć unikatowe przedmioty. Wykorzystano takie materiały jak drewno, żywica oraz mech. Użycie niektórych z tych surowców zaskakuje. Szczególnie mech wydaje się dość kontrowersyjny, jednakże projektantka uspokaja.

Chcieliśmy zaszczepić kawałek lasu w naszych projektach. Zieleń ma niesamowity wpływ na nasze samopoczucie. W aranżacji wnętrz już wprowadzamy zieleń na ścianach, a dlaczego tego nie zrobić w stołach i stolikach kawowych? Miło jest wypić kawę, czy zjeść kolację w towarzystwie mikrolasu. Zwłaszcza, że nasze stoły z mchem są bardzo praktyczne. Rośliny te już nie rosną, nie mają zapotrzebowania ani na wodę, ani na światło

- mówi Ela Malita.

Designerskie stoły i stoliki kawowe

Para projektantów stworzyła stoliki, które są nie tylko ładną ozdobą, lecz także ważnym elementem wpływającym na nasze życie. Pijąc przy nich kawę, mamy się zrelaksować i przenieść się wyobraźnią do innego świata. Niektóre projekty ozdabia błękitne szkło, które swoją kruchością kontrastuje z masywnością drewna. Szklana tafla nadaje nowoczesnego charakteru i nawiązuje do naturalnych zbiorników wodnych.

Zaprojektuj to sam

Malita Just Wood oferuje klientom możliwość aranżacji mebli wedle własnych upodobań. Można samemu wybrać materiały, kształty, rozmiary oraz detale wykończenia. Meble Malita Just Wood można oglądać w showroomie Forum Designu, mieszczącym się przy ul. Dolnych Młynów 10 w Krakowie.

Polski projekt: wielki drewniany zegar Little. Jak jest zrobiony?

Więcej o: