Oficjalne plakaty promujące Igrzyska Olimpijskie Rio 2016. Oddają brazylijski temperament

13 grafików zostało poproszonych o zaprojektowanie plakatów na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016. Projektanci postawili w nich na intensywne barwy.

Oficjalne plakaty olimpijskie zaprojektowało 12 Brazylijskich artystów: Alexandre Mancini, Antcnio Dias, Beatriz Milhazes, Claudio Tozzi, Ana Clara Schindler, Gringo Cardia, Gustavo Greco, Gustavo Piqueira, Guto Lacaz, Juarez Machado, Kobra i Rico Lins; oraz jedna Kolumbijka: Olga Amaral.

"Na tych plakatach mamy Brazylię i igrzyska przedstawione na wiele różnych sposobów, od dziecka z latawcem, przez pochodnię, po olimpijskie okręgi" - powiedziała Carla Camurati, dyrektor kulturalna Rio 2016.

Graficy postawili na intensywne kolory, utożsamiane z Ameryką Południową, jedni wykorzystali symbole olimpijskie, inni zdecydowali się na abstrakcję. "Ważne dla nas było, żeby pokazać Brazylię taką, jaka jest - z kolorami, blaskiem, z pięknem ludzi, mieszanka kulturową" - powiedziała Camurati.

Oficjalne plakaty to już olimpijska tradycja. Towarzyszą sportowym rozgrywkom od Igrzysk Olimpijskich w Sztokholmie w 1912 roku. Są wybierane przez specjalne komisje i stanowią obiekty sztuki. Każdy może nabyć reprodukcje tegorocznych plakatów w czasie trwania sportowych zmagań.

Więcej o:
Copyright © Agora SA