Designerski wentylator na gorące dni

Tego lata czekają nas jeszcze upały. W gorące dni wentylator Dyson AM09 Hot+Cool oraz nawilżacz powietrza Dyson, pomogą utrzymać chłód zapewniając bardziej komfortowe warunki w domu.

Dyson AM09 Hot+Cool to bezłopatkowy wentylator, wyposażony w wyjątkową technologię Jet Focus pozwalającą na efektywne chłodzenie zarówno całych pomieszczeń, jak i samego użytkownika. Jej inspiracją był efekt Coandy, czyli zjawisko polegające na tym, że powietrze przepływające nad jakąś powierzchnią zmienia kierunek. Technologia Jet Focus sprawia, że w przypadku ustawienia funkcji chłodzenia bezpośrednio na użytkownika, powietrze wydmuchiwane ze szczeliny przyspiesza przy wewnętrznej powierzchni obręczy, tworząc wąski strumień. Z kolei w innym ustawieniu, przy chłodzeniu całego pomieszczenia, drugi strumień powietrza łączy się z pierwszym, zwiększając kąt i wytwarzając szeroki nadmuch powietrza o wysokiej prędkości. Dzięki tym rozwiązaniom wentylator AM09 Hot+Cool kieruje strumień powietrza bezpośrednio na użytkownika lub z dużą prędkością wentyluje powietrze w całym pomieszczeniu. Gwarantuje to silny i jednostajny strumień powietrza.

Wentylator AM09 Hot+Cool wyposażony został również w opatentowaną przez firmę Dyson technologię Air Multiplier, która tworzy jednolity, silny strumień powietrza o bardzo dużej prędkości. W technologii tej powietrze zasysane jest przez energooszczędny silnik bezprzewodowy, a następnie wydmuchiwane przez szczelinę, gdzie przyspiesza przy powierzchni obręczy o przekroju profilu skrzydła lotniczego, która dodatkowo wzmacnia powietrze z otoczenia i nadaje mu kierunek przepływu.

Dodatkową zaletą wentylatora AM09 Hot+Cool jest możliwość szybkiego przełączenia funkcji chłodzenia, na funkcję grzania. Gdyby okazało się, że lato nagle stało się nieco chłodne, możemy uruchomić tryb grzania i cieszyć się przyjemnym ciepłem.

Nawilżacz powietrza Dyson pomaga stworzyć bardziej komfortowe warunki w domu w zimie, a latem ze zdwojoną siłą może działać jako wentylator, aby utrzymać przyjemny chłód. Urządzenie to łączy nową technologię Ultraviolet Cleanse z opatentowaną przez firmę Dyson technologią Air Multiplier oraz Intelligent Climate Control. To połączenie zapewnia równomierne oraz higieniczne nawilżenie powietrza w każdym domu. Technologia oczyszczania ultrafioletowego Ultraviolet Cleanse sprawa, że nawilżacz zabija do 99,9% bakterii, zanim nawilżająca mgiełka zostanie uwolniona do pomieszczenia. Nawilżacz Dyson jest w stanie mierzyć zarówno temperaturę, jak i stopień wilgotności powietrza. Jedno naciśnięcie pilota i urządzenie równomiernie i w sposób higieniczny nawilży suche powietrze w pomieszczeniu. Jednokrotne napełnienie pojemnika na wodę wystarczy nawet na 18 godzin działania nawilżacza.

Więcej o: