Nowoczesne mieszkanie pełne światła

Mieszkanie w Warszawie powstało dla studiującego tu rodzeństwa. Wnętrza musiały być nie tylko nowoczesne i funkcjonalne, ale też przyjazne - tak, żeby mogli się tu czuć jak w rodzinnym domu.

82-metrowe mieszkanie w Warszawie na co dzień zamieszkuje rodzeństwo: brat i siostra. Oboje studiują w stolicy. Jednocześnie stanowi ono bazę dla pozostałych członków rodziny, którzy korzystają z niego gościnnie.

Pracując nad projektem mieszkania, musieliśmy spełnić potrzeby jego stałych lokatorów, a jednocześnie uwzględnić fakt, że mieszkanie ma być gotowe na częste wizyty gości. Zastaliśmy salon połączony z kuchnią i trzy bardzo wąskie, długie pokoiki. Stworzyliśmy z nich ciekawą i zarazem funkcjonalną przestrzeń, w której komfortowo czuje się nie tylko dwójka studentów, lecz również pozostali członkowie rodziny

- mówi Tatiana Puchalska, dyrektor kreatywna studia

Ciepło i nowocześnie

Mieszkanie jest utrzymanej w stonowanej kolorystyce. Na ścianach pojawiają się subtelne pastele w odcieniach pudrowego różu. Na ich tle świetnie komponują się meble utrzymane w szarościach, grafitach i bieli. Większość mebli została wykonana na zamówienie. Ich bryły są wyraziste, ergonomiczne, a przy tym lekkie. Mocnym elementem wnętrza jest podłoga winylowa w miodowej kolorystyce i o wyrazistym rysunku drewna. 

Ważną rolę odgrywa strefa kuchenna. Na pierwszym planie uwagę przyciąga niezwykła wyspa kuchenna, która dzięki wykorzystaniu lustra na froncie zdaje się dosłownie lewitować w powietrzu. Tuż za nią - w zgodzie z najnowszymi trendami - powstał ciekawy moduł kuchenny. Szafki wkomponowano w wyodrębnioną kolorystycznie od reszty ramę-niszę, która nadaje wszystkiemu głębi. Górne fronty szafek zostały pokryte panelami winylowymi imitującymi. 

Wnętrze zostało urządzone z dużą konsekwencją. Wszystko za sprawą spójnej stylistyki, oświetlenia i odpowiednich podziałów przestrzeni. 

Projekt: Studio Puhalska Design www.puhalskadesign.pl
Partnerem wykonawczym tej realizacji była sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Więcej o: