Jakie kolory do wnętrz będą modne w 2017 roku?

Pantone Color Institute przygotował 9 gotowych zestawień kolorystycznych na nadchodzący rok. Zobaczcie, jakie barwy będą modne w aranżacji wnętrz.

Pantone Color Institute na kolor roku 2016 wybrał aż dwie barwy - róż (Rose Quartz) i błękit (Serenity). Trendsetterzy swoją decyzję umotywowali tym, że obecnie poszukujemy relaksu i ukojenia. Czy zmienili zdanie?

Kolory do wnętrz: Bliżej ziemi

Motywem przewodnim większości zestawień jest natura. W następnym sezonie będziemy wybierać stonowane barwy, które zbliżą nas do przyrody i pomogą nam się odstresować. Jednak w trzeciej palecie, Native Instics, spokojne kolory ziemi łączy się   z intensywnymi, na przykład z liliowym czy czerwonym.Takie zestawienia pasują do wnętrz inspirowanych kulturą etniczną. Paleta Florabudant zaś inspirowana jest  wyrazistymi kwiatami, a Acquired Taste prezentuje szeroką paletę barw egzotycznych owoców.

Kolory do wnętrz: Leśna kąpiel

Paleta Forest Bathing nawiązuje do japońskiego "Shinrin-yoku", czyli spokojnego spaceru po lesie. W tym zestawieniu dominuje modna zieleń i szarości. W podobnym tonie przedstawia się zbiór Raw Materials, który nawiązuje do domowego spa. W obu paletach proponuje się przełamanie stonowanych barw wyrazistym akcentem.

Kolory do wnętrz: Nowoczesne zestawienia

Dla spragnionych wyrafinowanych aranżacji stworzono serię Reminesence, w której znajdziemy ciemny granat, odcienie brązu, mętny oliwkowy a nawet miętę. Do klasycznych, ale nowoczesnych wnętrz stworzono paletę Day Dreaming, pełną pasteli. Ubiegłoroczny róż i błękit wzbogacono żółtym i zielonym. Pantone Color Institute pomyślał także o minimalistach, którzy gustują w białych i czarnych wnętrzach. Surowość swoich ścian będą mogli przełamać jaskrawą żółcią i różem - tę propozycję znajdziemy w palecie Graphic Imprints.

Więcej o:
Copyright © Agora SA