65-metrowe mieszkanie w Poznaniu. Szaro-białe wnętrza z pomysłem

Poznańskie mieszkanie młodego małżeństwa zostało urządzone nowocześnie i przytulnie zarazem. Stonowaną kolorystykę przełamują oryginalne dodatki.

Mieszkanie znajduje się w Poznaniu na nowo powstałym osiedlu z pięknym widokiem na rezerwat przyrody Żurawiniec. Mieszkanie ma 65 m kw. i w jego skład wchodzą salon połączony z kuchnią, sypialnia, łazienka oraz korytarz.

Mieszkanie zaprojektowane było z myślą o młodym małżeństwie, dla którego wnętrze miało być nowoczesne, a zarazem powinno mieć przytulny charakter. Istotną rzeczą było także wygospodarowanie dużej przestrzeni na przechowywanie

- mówią projektanci z MO Architekci, którzy podjęli się zaprojektowania mieszkania. Pierwotnie kuchnię i salon oddzielała ścianka, w której postanowiono zrezygnować. Dzięki temu możliwe było przekształcenie pierwotnego wejścia do kuchni na garderobę oraz spiżarnię znajdującą się od strony kuchni. Uzyskano w ten sposób jasną otwartą przestrzeń i sporo miejsca na schowki.

Największym wyzwaniem projektowym było stworzenie optymalnej przestrzeni na przechowywanie w niedużej pod względem metrażu sypialni. Poprzez rezygnację z klasycznych stolików nocnych możliwe było wprowadzenie większej szafy na ubrania, a rolę stolików pełnią zaprojektowane przez nas w wezgłowiu łóżka szuflady - które w dowolnym momencie można ukryć

- mówią autorzy. Istotne we wnętrzu było także optyczne powiększenie przestrzeni łazienki poprzez zastosowanie spójnych materiałów i dużego lustra. 

Całość prezentuje się nowocześnie. Stonowane kolory działają kojąco, a oryginalne dodatki, jak żyrandol nad stołem w kuchni, ożywiają przestrzeń.

Projekt: MO Architekci - Magdalena Statnik, Oskar Włodarek www.mo-architekci.pl
Zdjęcia: Ayuko Studio

Więcej o:
Copyright © Agora SA