Loftowe wnętrze pełne stylowych rozwiązań

77-metrowe mieszkanie w Legnicy prezentuje wyjątkowy styl. Jego wystrój jest inspirowany klasycznymi loftami, w których jest surowość i przytulność.

W Legnicy powstaje osiedle loftów. Na mieszkania przerobiono m.in. dawne garaże dla rosyjskich czołgów. Jedno z takich mieszkań zaprojektowała i urządziła pracowania projektowania i aranżacji wnętrz Anchal Interiors. Jego wnętrza są oryginalne i pełne pomysłowych rozwiązań.

Na pierwszy plan wysuwa się wysoki salon z antresolą. Duże okna zapewniają mnóstwo światła, żeby jednak wysoko zawieszony sufit i jasność nie dawały poczucia zagubienia w przestrzeni, sufit pomalowano na ciemny kolor. Projektanci postarali się połączyć zastane elementy z nowymi. Gdzieniegdzie odkryto betonową konstrukcję, a na jednej ze ścian odsłonięto cegłę, którą pomalowano na biało. Widoczna jest także stalowa konstrukcja schodów. Ciepła wnętrzu dodaje piecyk-koza, drewniane podłogi i tkaniny. 

Kuchnię odcięto formalnie od korytarza, jadalni i salonu. Umowną granicę wyznacza zmieniająca się podłoga. Kuchnia znajduje się pod antresolą i sufit w niej jest wyłożony drewnem. Dzięki temu jest tu przytulnie. Kuchnia wydaje się miłym zakątkiem.

Meble w całym mieszkaniu dobrano bardzo starannie. Część z nich została wykonana na zamówienie np. stół i komoda w salonie. Inne elementy wyposażenia zostały wypatrzone w sklepach internetowych, bądź kupione w sieciówkach jak IKEA, czy też wylicytowane na aukcjach. W ten sposób udało się zdobyć stół do jadalni - jest to francuski antyk. Taki eklektyczny miks świetnie się sprawdza w loftowych przestrzeniach. Do tego dochodzą jeszcze dodatki - znakomicie dobrane lampy, dekoracje i detale. To wnętrze zdecydowanie się wyróżnia.

Projekt: Anchal Interiors

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.