Nowoczesne mieszkanie z widokiem na Tatry

Dwupoziomowe mieszkanie znajduje się na najwyższej kondygnacji budynku w Zakopanem. Z okien mieszkania rozpościera się piękny widok na górskie szczyty. Usytuowanie budynku miało wpływ na klimat, w którym są urządzone wnętrza - nowoczesność łączy się tu z tradycyjnym góralskim stylem.

Projekt mieszkania to propozycja architekta Bartka Włodarczyka. Wystrój nawiązuje do lokalnych tradycji architektonicznych, dlatego też zastosowano w nim wiele miejscowych materiałów oraz dzieł lokalnych artystów. Jest drewno, naturalny kamień, zakopiańskie rzeźby, a całość ubrano w stonowaną i kojącą kolorystykę. Wnętrza są ciepłe i nowoczesne.

Bazą na 140-metrowej powierzchni jest biel, beż i szarość. Powściągliwość kolorystyczna pozwala wydobyć najlepsze cechy wnętrza i nie odwraca uwagi od pięknych linii mebli oraz dodatków i faktur. W zależności od pomieszczenia, barwy łączą się lub dominują.

Architekt zadbał również o odpowiednie proporcje i symetryczne podziały. Oprócz prostoty i ergonomii, znajdziemy tu niepowtarzalne rozwiązania. Momentami efekt zaskoczenia oraz estetyka stały się równie ważne, co funkcja. 

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.