Premiera kolekcji IKEA PS 2017 - meble z recyklingu i znacznie więcej

Długo oczekiwana kolekcja IKEA PS 2017 właśnie miała swoją premierę. Szwedzki koncern postawił przede wszystkim na funkcjonalność i recykling.

Kolekcja IKEA PS 2017 została zaprojektowana przez 17 designerów z całego świata, którzy wspólnie stworzyli ponad 50 nowych produktów. Wykorzystano nowe, innowacyjne materiały oraz techniki. Między innymi technologię druku 3D.

Co to jest kolekcja IKEA PS?

Litery PS w nazwie kolekcji oznaczają "post scriptum". Jest to limitowana linia wyposażenia wnętrz, którą sieć IKEA wypuszcza co 2-3 lata. Pierwsza kolekcja PS powstała w 1992 roku, a ostatnia w 2014 - miała ona odpowiadać na potrzeby ludzi młodych, którzy częściej wynajmują mieszkanie niż posiadają własne. IKEA podkreśla, że głównym celem tej linii produktów jest odkrywanie nowych obszarów, możliwości, pomoc w wyznaczaniu nowych kierunków poszukiwań. Jest to swoisty "dopisek" do głównych kolekcji marki IKEA.

IKEA PS 2017 dla wolnomyślicieli

Tegoroczna odsłona kolekcji PS jest pełna oryginalnych form i funkcjonalnych rozwiązań. Dla kogo jest ta przeznaczona?

Dziewiąta kolekcja IKEA PS jest kolejną próbą stworzenia produktów odpowiadających na potrzeby stale rozwijającego się mobilnego społeczeństwa, które chętnie i często zmienia miejsce zamieszkania, wybierając najczęściej większe ośrodki miejskie. Duże miasta to z kolei często niewielkie powierzchnie mieszkań, na których każdy chce żyć komfortowo. Funkcjonalne kształty i połączenia, unikalne printy oraz ciekawa gra kolorów zaprezentowane w IKEA PS 2017, spodobają się osobom poszukującym niestandardowych, a jednocześnie użytecznych rozwiązań w dobrych cenach

– komentuje Małgorzata Jezierska, specjalista ds. PR IKEA Retail w Polsce.

Co można znaleźć w nowej serii PS 2017?

Uwagę w kolekcji IKEA PS 2017 zwracają produkty wykonane w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Z uszkodzonych produktów szklanych wykonano oryginalne wazony. Ciekawie prezentuje się bujany fotel w kształcie płytkiej misy, narzuta, którą można złożyć tak, żeby służyła za poduszkę czy składany stolik, który po złożeniu może być przechowywany w dowolnym miejscu.

W kolekcji znalazły się także fotele, których siedziska i oparcia w całości wydrukowano na drukarkach 3D. Fotel zaprojektowany przez Sarah Farger jest lekki i ażurowy, wygląda bardzo nowocześnie i dobrze oddaje ducha tegorocznej kolekcji. "Byliśmy bardzo ciekawi tej technologii. Wiedzieliśmy, że jest ona stosowana do tworzenia kolorowych, popularnych butów. Jest to naprawdę inteligentny, w pełni zautomatyzowany proces produkcji mebli" - mówi Sarah Farger.

Kolekcja będzie dostępna w sklepach sieci IKEA w lutym 2017 r.

Co Polacy najczęściej kupują w IKEA? Zdziwisz się, ile z tych rzeczy masz u siebie

Więcej o: