Nowe wzory porcelany od Ćmielów Design Studio

Ćmielów Design Studio zaprezentowało nowe produkty zrealizowane dla Polskich Fabryk Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież". Nowe kolekcje powstały pod hasłem "Craft & Industry" (rzemiosło i przemysł).

Prezentacja nowych wzorów Ćmielów Design Studio miała miejsce podczas niedawno zakończonych targów Ambiente 2017 we Frankfurcie. Tam zadebiutowało wiele nowych propozycji, a powstaniu każdej z nich towarzyszył dotyk ludzkich rąk. Nowe kolekcje powstałe pod hasłem "Craft & Industry", opierają się na wykorzystaniu rękodziele w procesie przemysłowym.

Mimo teoretycznej sprzeczności takiego założenia powstał produkt, który niesie w sobie urok niedoskonałości wynikający z bezpośredniego dotyku ludzkiej ręki, ale łączy też przemysłową doskonałość ujętą w jego formie

– mówi Marek Cecuła, dyrektor artystyczny Ćmielów Design Studio.

Kolekcję Hand Painted wyróżnia motyw cieniowanej spirali, z kolei kolekcja Craft łączy ergonomiczną formę z subtelnie przemyconymi emocjami. Pełna japońskiej estetyki kolekcja Zen jest odpowiedzią studia na fascynację kulturą i kuchnią orientalnego wschodu. Raster, nowy zestaw do podawania herbaty, zaprasza do zabawy w kolory, skojarzenia oraz kształty. Kolekcja składa się z geometrycznych talerzyków, imbryka i filiżanek, dostępnych w kolorach czarnym, kobaltowym i szarym. Niekonwencjonalną formę znajdziemy również w serii Black&White, w której kontrastowe są nie tylko kolory, ale również zestawienie elementów. Część z nich została stworzona ręcznie, część pochodzi z asortymentu produkowanego przez fabrykę. Całość tworzy oryginalny, użytkowy komplet dający nowe możliwości serwowania potraw i układu stołu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.