Nowe miejsce w Bydgoszczy. Restauracja "Śródmieście" z polskim designem

W Bydgoszczy otwarto nową restaurację "Śródmieście". Twórcom udało się stworzyć wnętrze przytulne, z elementami stylu loftowego, wypełnione najlepszym polskim designem.

Bydgoska restauracjaŚródmieście” mieści się przy ul. Plac Wolności 1. Zarówno dla właściciela, jak i architektek istotna była historia miejsca, w którym znajduje się lokal. A mieści się on w zabytkowej kamienicy zaprojektowanej przez Józefa Święcickiego w stylu eklektycznym (z przewagą form neobarokowych). Przez lata bydgoszczanie spędzali czas w takich lokalach, jak "Kaiser Cafe" czy "Falstaff". Swoją historię zapisał tu również Wedel i przedwojenna restauracja "Cristal".

Polski design w roli głównej

Głównym założeniem projektu było stworzenie miejsca, w którym "wystrój będzie tłem dla prostej kuchni". Jak podkreślają architektki –  Dorota Gąsiorowska i Dorota Wójcik, nie chciały, aby wystrój walczył o uwagę z serwowanym daniem.

Autorki projektu od lat współpracują z polskimi producentami mebli i oświetlenia, więc i przy tym projekcie postawiły wyłącznie na polski design. Biorąc pod uwagę przeznaczenie mebli, warunkiem tutaj była jakość wykonania oraz trwałość. Idealnym uzupełnieniem do krzeseł okazały się stoły od LOFTDecora. Dodatkowo projektanci marki LOFTDecora dzięki ścisłej współpracy z inwestorem, zaprojektowali i wykonali oryginalny regał na wina. Inwestorowi na tyle spodobała się koncepcja drewnianego regału, że wykończenie barów oraz mniejsze regały również powierzył marce LOFTDecora – od projektu, po realizację.

Z pozoru wnętrze restauracji wydaje się surowe, jednak oświetlenie pełgające po ceglanych ścianach oraz naturalnym drewnie na blatach stołów, wprowadza ciepło. Mozaika na podłodze, sprowadzana specjalnie z Hiszpanii, dodaje elegancji całemu wystrojowi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.