Kilim All, czyli ręcznie tkane kilimy w nowoczesnym wydaniu

Tkaniny ścienne powracają. Młoda krakowska projektantka, pod marką Kilim All, tworzy kilimy i promuje ich obecność we współczesnych wnętrzach.

Twórczynią marki Kilim All jest Tola Ochnio. "Kilim All stworzyłam dla wszystkich wnętrzarskich zapaleńców" - czytamy na stronie internetowej. Współcześnie kilimy i w ogóle tkaniny ścienne rzadko są spotykane w nowoczesnych wnętrzach. Jednak młoda projektantka chciała by to zmienić.

Technika tkacka, naturalne materiały, a do tego nowoczesne wzory - takie połączenie tworzy klasyczną nowoczesność, która sprawdza się w każdym wnętrzu

- mówi Tola Ochnio.

Tolę do rozpoczęcia przygody z tkaniem zainspirowała mama, która kiedyś zawodowo zajmowała się tkaniem gobelinów. Wszystkiego nauczyła się właśnie od mamy, a swoją edukację tkacką uzupełniała samodzielnie - metodą prób i błędów. Wszystkie kilimy wykonuje całkowicie ręcznie. Czas wykonania jednego zależy od rozmiaru i rodzaju kilimu - zajmuje od kilku do kilkudziesięciu godzin. Jej kilimy wyróżnia starannie dobrana kolorystyka oraz nowoczesne, często abstrakcyjne motywy. Tkaniny sygnowane Kilim All to prawdziwe dzieła sztuki, który każdy może zawiesić na ścianie w swoim domu.

Kilimy można nabyć w moim sklepie na platformie pakamera.pl
Więcej na www.kilimall.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.