Nowa kolekcja STOCKHOLM od IKEA

W kwietniu w sklepach IKEA pojawi się nowa kolekcja STOCKHOLM. Wyróżnia ją rzemieślnicze podejście po projektowania. Powstała w nawiązaniu do idei "slow-living".

IKEA zachęca, abyśmy zwolnili tempo i delektowali się życiem. Zgodnie z tą myślą powstała nowa odsłona kolekcji STOCKHOLM. Jest to seria obecna w sklepach szwedzkiej sieci od 1984 roku. Co roku poznajemy jej nowe odsłony, które zawsze wpisują się skandynawski styl projektowania i urządzania wnętrz.

Nowa odsłona kolekcji STOCKHOLM składa się z 44 elementów - od mebli przez naczynia po tekstylia. Seria, podobnie jak poprzednie, stawia na te same wartości – dobre samopoczucie, przemyślaną funkcjonalność, najwyższą jakość i trwałość materiałów oraz zrównoważony rozwój.

Nowa seria STOCKHOLM została stworzona, by dawać radość na co dzień i pięknie komponować się z tym, co mamy już w domu. Dzięki połączeniu miłych w dotyku materiałów o różnych fakturach kolekcja wprowadza do wnętrza poczucie ciepła i domową atmosferę. Na uwagę zasługuje codzienna sofa, która może się dopasować do różnych stylów. Sprawdzi się zarówno jako gniazdko dla całej rodziny, jak i przestrzeń tylko dla siebie. STOCKHOLM to produkty, które pomogą stworzyć przytulny oraz harmonijny dom w przystępnej cenie

- podkreśla Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz i projektant IKEA Retail w Polsce.

W kolekcji pojawia się wiele wyrobów rękodzielniczych o indywidualnym charakterze. W ich tworzeniu brali udział lokalni rzemieślnicy z Indonezji, gdzie IKEA ma swoje fabryki. Ich pomysły od razu były konfrontowane z możliwościami produkcji seryjnej. Tak powstały rzeczy noszące znamiona rękodzieła, ale dostępne dla wielu osób.

IKEA Festival w Mediolanie

Więcej o: