Ubrania - wiadomo, a po jakie marki do wnętrz sięgają najbogatsi?

Wiemy - mniej więcej - po meble jakich firm sięgają osoby średniozamożne. A po jakie ci, dla których cena nie gra roli?

Wielokrotnie media obiegają zdjęcia zamożnych ludzi w kreacjach wartych kilkadziesiąt tysięcy złotych. Skoro tyle są w stanie wydać na sukienkę czy garnitur, które prawdopodobnie założą tylko raz, to ile wydają na meble i sprzęty domowe, które z założenia mają służyć przez lata? Patrząc na zestawienie najczęściej wybieranych marek przez najbogatszych, jasne staje się, że cena nie gra roli. Najważniejsze są jakość i prestiż, jakie wiążą się konkretną marką.

Marka ma znaczenie

Zamożni stawiają na znane firmy o ugruntowanej renomie, często z kilkusetletnią tradycją. Zdecydowanie rzadziej kupują rzeczy, których pochodzenia nie znają, czy niszowych marek. Dlatego chętniej inwestują w sprawdzone klasyki designu, jak fotel Arne Jacobsena Egg Chair za 50 tys. złotych, niż hity ostatniego sezonu, mimo że tańsze o połowę.

Największą renomą cieszą się marki europejskie, przede wszystkim francuskie, włoskie i skandynawskie. A w szczególności te, które produkują sprzęty tradycyjnie utożsamiane z luksusem - wyroby z kryształu, porcelany, srebra. Jak się można domyślać to wszystko kosztuje, i to nie mało. Na kompletne wyposażenie tylko jednego pokoju trzeba by przeznaczyć kilkaset tysięcy złotych. Gdzie zatem kupują najbogatsi?

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Więcej o: