IKEA wprowadza system oświetlenia sterowany głosem. Czy to koniec tradycyjnych włączników?

IKEA wprowadza do swojej oferty bezprzewodowe systemy zarządzania oświetleniem TRADFRI. Teraz idzie o krok dalej. Już niedługo będzie sprzedawać oświetlenie sterowane głosem.

IKEA postanowiła udoskonalić funkcjonalność swojej linii oświetlenia TRÅDFRI, którą można sterować zdalnie. IKEA wzięła pod uwagę, że coraz więcej ludzi korzysta z popularnych asystentów domowych, tak więc inteligentne żarówki będzie można wkrótce obsługiwać dzięki komendom głosowym wydawanym Alexie, Siri i Google Assistant.

IKEA cały czas stara się przenosić swoje meble w XXI wiek. W 2015 roku zaczęła sprzedawać meble z wbudowanymi bezprzewodowymi ładowarkami. Kolejnym krokiem jest kontrola głosem w serii TRÅDFRI. Już teraz oświetlenie z tej kolekcji można sterować za pomocą aplikacji na telefon i tablet. Lampy można nie tylko w ten sposób włączać i wyłączać, ale też przyciemniać, zmieniać natężenie światła, kolor, ustawiać czas świecenia. W przeciągu kilku miesięcy IKEA wprowadzi także sterowanie głosem.

Według szwedzkiej sieci Będzie również można zintegrować oświetlenie z innymi urządzeniami wykorzystującymi te same technologie, jak ogrzewanie, klimatyzacja i zamki w drzwiach.  

Dzięki temu, że nasze produkty będą współpracować z innymi, które dostępne są na rynku, zrobimy krok do przodu w kwestii zaspokajania potrzeb ludzi, a interakcja z systemem smart home stanie się łatwiejsza

– mówi Björn Block z IKEA Home Smart.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.