Trwa nabór do konkursu make me! Termin zgłoszeń mija 2 lipca

Konkurs make me! to kluczowy element Łódź Design Festival, adresowany jest nie tylko do designerów, ale także adeptów kierunków artystycznych i projektowych. Pula nagród to 30 tys. zł. Termin zgłoszeń mija 2 lipca!

Konkurs make me! dla młodych projektantów na stałe wrósł w Łódź Design Festival. Stanowi on szansę dla młodych twórców na zaistnienie w środowisku. Finaliści poprzednich edycji podkreślają możliwości, jakie otworzyły się przed nimi dzięki udziale w konkursie, w tym promocję poprzez liczne publikacje i wystawy. 

Konkurs to świetna okazja do tego, aby zaprezentować swoją pracę, poznać ciekawych ludzi, uczestniczyć w bardzo interesujących warsztatach. Cieszę się, że Instrument Miejski został doceniony nie tylko przez jury, ale także przez zwiedzających wystawę, którzy mogli go przetestować. Dostałem dużo ciepłych komentarzy i wsparcia, by pracować dalej. Nagroda na pewno pozwoli mi na dalszy rozwój projektu, a także na realizację innych pomysłów

- Jan Pfeifer, zwycięzca make me! 2016.

Prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, różnorodne w swoich zainteresowaniach jury. W pierwszej kolejności, na podstawie przesłanych formularzy, wybranych zostaje około 20 najlepszych finałowych projektów, które zostaną zaprezentowane na wystawie konkursowej w ramach Łódź Design Festival. W drugim etapie, na podstawie dosłanych prototypów, wybierany zostaje zwycięzca nagrody głównej – PARADYŻ AWARD o wartości 20 tys. zł ufundowanej przez Mecenasa Festiwalu - Ceramikę Paradyż. W drugim etapie wybrani zostaną także laureaci nagród dodatkowych, m.in. nagrody specjalnej w wysokości 10 tys. zł.

Organizowany od dziesięciu lat konkurs make me!, to obecnie jeden z najpoważniejszych międzynarodowych konkursów dla projektantów młodego pokolenia. Jego najważniejszym celem jest wyłonienie talentów oraz wsparcie młodych projektantów. Dotychczas w konkursie wzięło udział blisko 2000 osób z ponad 40 krajów z całego świata, w tym tak odległych jak Australia, Kolumbia, Korea Południowa czy Filipiny.

Nabór do make me! trwa do 2 lipca, a laureatów poznamy w trakcie gali otwarcia
11. edycji Łódź Design Festival, czyli 3 października w Łodzi. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.makeme.lodzdesign.com.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.