Filtrowana, chłodna i gazowana woda z kranu, czyli Grohe Blue Home

Testowaliśmy nowy system Grohe Blue Home. Czy woda z kranu może być lepsza od wody butelkowanej? Sprawdzamy.

W większości polskich miast z powodzeniem można pić wodę prosto z kranu. Niestety, często jej smak pozostawia wiele do życzenia. Kupujemy więc całe zgrzewki butelkowanej wody mineralnej, dźwigamy je do domów, a w upalne dni "gimnastykujemy się", upychając butelki do lodówki.

A co, gdyby z kranu w kuchni leciała woda składem i smakiem przypominająca butelkowane wody z najwyżej półki? Dodatkowo dodajmy, że mogłaby być idealnie dopasowana do naszych potrzeb - z dodatkiem magnezu lub delikatnie gazowana.

GROHE wprowadziło na rynek system GROHE Blue Home. Zestaw składa się ze specjalnej baterii i jednostki chłodzącej ze zintegrowanym filtrem i saturatorem. Dzięki kompaktowej budowie system kuchenny można łatwo zamontować w prawie każdej kuchni. Szafki kuchenne o szerokości 30 cm wystarczą do montażu jednostki chłodzącej. Zintegrowany filtr, zapewniający optymalną jakość wody, oraz saturator do nasycania wody dwutlenkiem węgla można łatwo wymienić. Zamówienie nowych filtrów i wkładów wymaga zaledwie kilku kliknięć w sklepie internetowym.

Do systemu GROHE Blue Home nie byliśmy przekonani. Do czasu, aż mieliśmy okazję go przetestować.

1. Po pierwsze, woda smakuje naprawdę wyśmienicie. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez GROHE. 52% respondentów stwierdziło, że niegazowana woda z GROHE Blue ma bardziej świeży smak niż woda z butelki, 60% respondentów zdecydowanie wybrało smak gazowanej wody GROHE Blue.

2. Po drugie, można ustawić idealną temperaturę wody. Uwalniamy tym samym miejsce w lodówce - zamiast butelek możemy przechowywać tam inne produkty.

3. Po trzecie, system jest po prostu ładny. Baterie, z wykończeniem chrom lub powłoką SuperSteel, mają smukły, elegancki design ze świecącym w różnych kolorach przyciskiem aktywującym filtrowanie wody. Dostępne są trzy rodzaje wylewek - w kształcie liter L, C i U. Nie tylko nam to wzornictwo przypadło do gustu. System GROHE Blue Home® zdobył nagrodę Green Good Design Award 2017, the Best of the Best Iconic Award: Interior Innovation 2017 oraz the Golden Award – „Best of the Best” w konkurencji the KitchenInnovation of the Year 2017.

Nie oznacza to jednak, że chłodnej, filtrowanej wody musimy używać do mycia naczyń czy podlewania kwiatów. Wystarczy nacisnąć przycisk, by aktywować filtrowanie wody. Oprócz wersji Duo wyposażonej w dwa osobne, wewnętrzne kanały wodne do wody filtrowanej i niefiltrowanej, można wybrać baterię w wersji Mono, żeby zestawić ją z posiadaną już baterią kuchenną.

Więcej o: