Wprowadź lato do wnętrza. Dodatki w wakacyjnym klimacie

Lato to czas, kiedy w naszych domach chcemy czuć prawdziwy, wakacyjny klimat. Wystarczy umiejętnie zestawić dodatki, aby wnętrze nabrało odpowiedniego charakteru. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Gdy temperatura za oknem rośnie, schowajmy głęboko do szaf ciepłe koce i grube poduchy. Otaczajmy się lekkimi, przewiewnymi tkaninami i wzorami zaczerpniętymi wprost z natury. To one wprowadzają nas w beztroski klimat wakacji.

Najlepszym sposobem na letnią metamorfozę wnętrza są dodatki. Zanim przystąpimy do urządzania mieszkania w wakacyjnym klimacie, wybierzmy jeden, konkretny motyw. Wybraliśmy kilka najpopularniejszych wakacyjnych trendów

Morskie opowieści

W tak urządzonych wnętrzach królują biel, błękit i granat. Kolory te znakomicie uzupełniają czerwone akcenty. Warto wybrać pasiaste poduszki lub te ozdobione motywem muszli, fal czy piasku. Wybierając tkaniny (zasłony czy pledy) warto postawić na zwiewne materiały - len lub bawełnę. Świetnie sprawdzą się też elementy ze starego drewna, wyglądające, jakby wyrzuciły je fale.

Tajemnice orientu

Motywy rodem z Azji to kolejny trend, od kilku sezonów cieszący się sporą popularnością. Wybieramy mocne, kontrastowe barwy i śmiało zestawiamy je ze sobą. Czerwień łączymy z pomarańczem lub różem, a zieleń z czerwienią lub złotem. Tkaniny muszą błyszczeć - wybierzmy jedwabie lub szyfony. W mieszkaniu inspirowanym orientem warto zadbać o dyskretne, delikatne oświetlenie. Pasować tu będą motywy arabeski, figurki Buddy, grube, kolorowe świeczniki i bogato zdobione misy. W klimat rodem z Azji wprowadzą nas kadzidełka.

Tropikalna wyspa

Co kojarzy nam się z wakacjami na bezludnej wyspie? Palmowe liście, kwiaty hibiskusa, ananasy, kokosy, banany i małpy. Nie namawiamy do zamieniania mieszkania w dżunglę! Kilka tropikalnych akcentów (poduszek, puzderek, lampek) w zupełności wystarczy.

Egzotyczne ptaki

Ptaki z egzotycznych krain - tukany, flamingi, papugi - to szczególnie lubiany wakacyjny motyw. Warto tu jednak zachować umiar. W sklepach znajdziemy mnóstwo "ptasich" dodatków - od plakatów, po poszewki na poduszki, kocyki aż po figurki naturalnych rozmiarów.

Ahoj podróżniku!

Wakacje to czas podróży. Warto zaakcentować, że w tym wnętrzu mieszka prawdziwy obieżyświat. Jak? Świetnie sprawdzą się motywy map lub kompasów. Warto kupić dużą mapę-zdrapkę i zdrapywać wszystkie odwiedzone kraje. Będzie piękną dekoracją każdego wnętrza, a jednocześnie przypomni, ile jeszcze miejsc warto odwiedzić.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.