Mappka pierwsza edukacyjna mapa dla dzieci ze specjalną aplikacją [Polski projekt]

Mappka to nowość na rynku, dzięki której można odkrywać świat z wykorzystaniem nowych technologii. To niespotykane dotąd połączenie mapy na ścianę i specjalnej aplikacji rozszerzonej rzeczywistości na tablety oraz smartfony.

Mappka to pierwsza edukacyjna mapa dla dzieci, która funkcjonuje z aplikacją rozszerzonej rzeczywistości. Nazwa Mappka pochodzi od połączenia mapy z aplikacją. Projekt powstał z inicjatywy dwóch braci (obaj są ojcami) - Macieja i Bartłomieja Szandarów. Wpadli na pomysł podczas rodzinnej wizyty w USA.

Już wtedy mieliśmy kontakt z technologią rozszerzonej rzeczywistości i ktoś z rodziny rzucił hasło 'z tego może być mapa!'. To był początek długiej drogi wymyślenia jej formy, dobrania ciekawych rozwiązań i ostatecznej realizacji produktu

- relacjonują powstanie Mappki.

Edukacja i zabawa

Prace nad Mappką trwały blisko rok, w tym czasie powstały pierwsze prototypy, które testowane były najpierw przez dzieci twórców. One jako pierwsze wydawały opinie i zgłaszały uwagi. W ten sposób powstała mapa do powieszenia na ścianie i aplikacja, która zawiera ponad 20 miejsc z całego świata: od starożytnych, takich jak posągi Moai czy ruiny Petry w Jordanii, do współczesnych, jak Wieża Eiffla czy Opera w Sydney. Dzięki aplikacji miejsca te można oglądać w 3D, przybliżać i obracać, interaktywnie odkrywać ciekawostki oraz przeglądać kolekcje zdjęć z najciekawszych zakątków świata. Na koniec każdej wyprawy istnieje możliwość sprawdzenia się w quizach. Młodsze dzieci mają okazję układać interaktywne puzzle.

Mappka to również ładna dekoracja pokoju dziecięcego. Jej kolorystyka i autorskie ilustracje na pewno zainspirują dziecko do poznawania świata, rozbudzą w nim wyobraźnię i żyłkę podróżnika. Mappka dostępna jest w dwóch formatach – B1 i B0, w zestawie z drewnianą, ręcznie robioną ramką z nowatorskim sposobem mocowania, dzięki któremu bez problemu można powiesić ją na ścianie.

Aplikacja Mappki działa na iPhone'ach i iPadach oraz telefonach i tabletach z systemem Android. Do zakupionej mapy dołączony jest specjalny kod, którym można odblokować wszystkie funkcje aplikacji i od tego momentu świat nie ma dla twojego dziecka granic! Wspólnie możecie eksplorować miejsca, ciekawostki, zdjęcia oraz sprawdzać się w licznych konkursach. Mappka na razie dostępna jest na stronie www.mappka.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.