Prosta ceramika Canvas od Mleko Living [POLSKI PROJEKT]

Kolekcja Canvas od Mleko Living jest pochwałą prostoty. To my nadajemy wartość przedmiotom, nie one nam!

W kolejnej odsłonie naszego cyklu "Polski projekt", prezentujemy najnowszą kolekcję ceramiki Canvas od marki Mleko Living. Jeśli lubicie proste, oszczędne, perfekcyjnie wykonane formy, te przedmioty z pewnością przypadną wam do gustu.

Mleko to prosty produkt codziennego użytku.

Mleko Living to marka założona w 2017 roku przez Katarzynę Gołuszkę i Michała Zaluskiego z Krakowa. Zainteresowanie estetyką i funkcjonalnością ludzkiego otoczenia rozwinęli oni podczas studiów architektonicznych na kilku europejskich uczelniach.Życie codzienne i dom to główne tematy ich projektów.

Naszą receptą na prostsze i bardziej świadome życie jest posiadanie mniejszej ilości rzeczy i staranne wybieranie tych, których naprawdę potrzebujemy. Wybierając jakość przed ilością i to co niezbędne przed tym co przesadne, czynimy nasze domy miejscami pełnymi harmonii i spokoju

- mówią założyciele marki.

Canvas to najnowsza kolekcja marki Mleko Living. Jej motywem przewodnim są proste formy oraz piękno materiału wyeksponowane przez zastosowanie transparentnego szkliwa. W kolekcji znajdziemy przedmioty codziennego użytku - wazon, karafkę, kubek, misę i doniczkę.

Przedmioty są tylko tłem

Przedmioty, jakie znajdziemy w kolekcji Canvas, mają stanowić tło dla codziennych aktywności. Mają wnosić spokój, ład i harmonię do codziennego życia a jednocześnie przypominać, że to my nadajemy wartość obiektom, nie one nam.

Chociaż od debitu kolekcji minął zaledwie miesiąc, ceramika tworzona w rodzinnej fabryce kamionki na Śląsku dostała już jedno z najcenniejszych polskich wyróżnień, przyznawanych w dziedzinie wzornictwa. Nagrodzono ją tytułem must have 2017, w plebiscycie organizowanym przez Łódź Design Festival (wszystkich laureatów must have! znajdziesz tu >>).

Polski design: biżuteria z talerzy

Więcej o: