Wazony Malwiny Konopackiej zainspirowane Le Corbusierem trafią do Jednostki Marsylskiej

Polska projektantka Malwina Konopacka stworzyła nową odsłonę kolekcji ręcznie malowanych wazonów Oko pod nazwą La Cité. Seria powstała z myślą o wystawie w słynnej Jednostce Marsylskiej Le Corbusiera, do której Polkę zaprosił francuski kolektyw kuratorski Slavia Vintage.

Kolektyw kuratorski Slavia Vintage uznał Jednostkę Marsylską Le Corbusiera za najlepszą scenerię do pokazania wazonów polskiej projektantki, które będąc współczesnymi obiektami odwołują się do tradycji designu lat 50. i 60. W minimalistycznych przestrzeniach domu ustawione mają być wazony, powieszone talerze i ilustracje. Całość będzie dialogiem miedzy przeszłością a teraźniejszością, tradycją modernizmu, architektury, projektowaniem i współczesnym myśleniem o obiekcie. Wystawa organizowana w dniach 29 czerwca - 29 września odbędzie w rocznicę wpisania Jednostki Marsylskiej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Oko Malwiny Konopackiej, to seria ceramicznych, ręcznie malowanych wazonów, w których tytułowe oko pojawia się w różnych formach. Wazon Oko miał swoja premierę w ramach Designers Week w Tokio w 2014 roku. Wazony malowane są w różne wzory, w zależności od kolekcji.

Więcej o wazonach Oko: Polski Projekt: dzikie wazony Malwiny Konopackiej

Najnowsza odsłona kolekcji o nazwie La Cité składa się z 15 wazonów i 30 talerzy. Motywem przewodnim jest modernizm i architektoniczne detale – zainspirowane przez Jednostkę Marsylską Le Corbusiera. Jest to budynek przełomowy w historii architektury, który dał początek powojennym blokowiskom.

Kolektyw Slavia Vintage to renomowany promotor polskiego designu w Europie Zachodniej. Ich działania są szeroko komentowane w prasie zagranicznej, m.in. we francuskich pismach takich jak MilK Décoration, Elle Décoration, Home Magazine,
A Vivre Architecture. Prezentacja kolekcji ręcznie malowanej ceramiki w tym niezwykłym miejscu jest okazją do stworzenia kolekcji inspirowanej twórczością Le Corbusiera. Specjalnie zaprojektowana seria połączy w swoim wyrazie polski
design z dziedzictwem francuskiego modernizmu. Wystawa ma szansę być obejrzana nie tylko przez francuskich odbiorców ale także przez turystów z całego świata ze względu na prestiż i znaczenie miejsca na światowej mapie kultury i architektury.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Więcej o: