To tęczowe mieszkanie robi furorę na Instagramie. Lokatorka jest równie barwna

Główną inspiracją dla wystroju tego mieszkania ewidentnie była tęcza i, jak podaje sama właścicielka - jednorożce... Niezależnie jednak od źródła inspiracji trudno przejść wobec niego obojętnie.

Mieszkająca w słonecznym Los Angeles Amina Mucciolo sama siebie opisuje jako "ludzką tęczę". Nie da się ukryć, że jest postacią niezwykle barwną, zupełnie jak jej mieszkanie, które ostatnio robi prawdziwą furorę na Instagramie.

Amina nazwała swój loft Cloudland, czyli królestwo chmur. Wiosna jest jej ulubioną porą roku, dlatego we własnym mieszkaniu chciała mieć wiosenny klimat przez cały rok. Taki efekt udało się stworzyć przede wszystkim w salonie. Tam na liliowej ścianie główną rolę odgrywa obraz z kwiatów. "Podobne kwiatowe obrazy widziałam setki razy na weselach i przyjęciach. Pomyślałam: dlaczego nie zrobić czegoś takiego w mieszkaniu?" - mówi Amina w filmiku, który opublikowała na swoim kanale na YouTube. Kwiatowy obraz wykonała sama i jak przyznaje, wymagało to sporo pracy. Drugim ważnym elementem salonu jest soczyście zielona sofa, która dopełnia wiosenny krajobraz. Przeciwległa ściana została pomalowana farbami w 25 kolorach. Amina po prostu chlapała kolorową farbą w stylu Jacksona Pollocka.

Nie mniej kolorów jest w kuchni. Każda szafka zyskała inną, pastelową barwę. Piekarnik został natomiast oklejony folią z nadrukiem nieba. Jedynie kuchenka i lodówka pozostały w oryginalnym stanie. Amina jednak zamierza także i te urządzenia przerobić na własną, tęczową modłę.

W sypialni mamy więcej rozbielonych pasteli - kolorystyka staje się nieco delikatniejsza, co ma sprzyjać wypoczynkowi. Na ścianie za łóżkiem została namalowana tęcza - co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Z kolei na sąsiedniej ścianie została wyeksponowana kolekcja torebek Aminy, która zastępuje wszelkie obrazy i obiekty sztuki.

To mieszkanie jest jak torebka z landrynkami. Trudno jednak mu odmówić osobowości i pomysłowości.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.