IKEA pokazała pierwsze zdjęcia nowej kolekcji stworzonej przez projektantów marki Hay

IKEA i Hay ujawniły pierwsze zdjęcia kolekcji powstałej w wyniku ich współpracy. Seria Ypperlig będzie miała oficjalną premierę w październiku 2017 roku.

Kolekcja Ypperlig składa się z 30 elementów od dużych mebli po małe akcesoria, jak wazony, świeczniki i koce. Głównymi elementami kolekcji są stolik i sofa inspirowane skandynawskim wzornictwem z lat. 50. Kolekcja zawiera również nową wersję kultowej torby Frakta. Projektanci Hay zaproponowali torbę z biało-zielonego tkanego materiału z zielonymi paskami.

Przeczytaj także: IKEA zmienia słynną niebieską torbę Frakta. Testowaliśmy

"To jeden z najbardziej znanych i najczęściej używanych produktów IKEA, ale którego nikt nie docenia jako obiekt designu" - mówi Mette Hay, która razem z mężem Rolfem założyli w 2002 roku markę Hay. "Zachowaliśmy jej wymiary,a le wprowadziliśmy nowe kolory oraz wzór" - dodaje. Co jeszcze zawiera kolekcja? Więcej szczegółów IKEA zaprezentuje tuż przed jej premierą w październiku 2017 roku.

To nie pierwsza współpraca IKEA z uznanymi designerami. W 2015 roku szwedzka marka wypuściła kolekcję stworzoną przez brytyjską projektantkę Ilse Crawford, a teraz pracuje także z holenderskim designerem Pietem Hein Eek nad limitowaną kolekcją mebli. Wiadomo już, że w przyszłym roku IKEA nawiążę współpracę z projektantem mody Virgilem Ablohem, który ma stworzyć kolekcję kierowaną do millenialsów.

"Z tej współpracy nauczyliśmy się wiele rzeczy, które możemy zastosować do naszej własnej firmy, jak prostotę łańcucha zaopatrzeniowego sieci IKEA" - powiedział Rolf Hay. "Również nauczyliśmy się dużo o tworzeniu najlepszych narzędzi i mocnych rozwiązań oraz z radzeniem sobie z pakowaniem na płasko produktów" - dodał.

IKEA Festival w Mediolanie