Gra o tron: peleryny Nocnej Straży to dywaniki IKEA. Jak je zrobić? Firma pokazała instrukcję

7. sezon "Gry o tron" możemy już oglądać na ekranach TV. Kostiumografka odpowiedzialna za stroje bohaterów zdradziła sekret futer, które noszą bohaterowie serialu. Okazało się, że futrzane peleryny to... dywaniki z IKEA. Szwedzka firma zareagowała w swoim stylu.

Kostiumy bohaterów serialu "Gra o Tron" to od kilku sezonów hit przebieranych imprez. Najpopularniejsze są przebrania Nocnej Straży, której nieodłącznym atrybutem są futrzane peleryny.

Michele Clapton, kostiumografka pracująca na planie serialu zdradziła, że futrzane peleryny na ramionach Jona Snow'a i jego kolegów to nic innego, jak dywaniki SKLOD kupowane w IKEA. Podczas panelu w Muzeum Getty'ego w Los Angeles powiedziała:

Budżet jest taki sam co roku - jest OK, ale oczywiście nigdy nie wystarcza. Wykorzystujemy wszystko co się nadaje - wycinamy, golimy, dodajemy skórzane pasy, potem wszystko postarzamy. Wszystko po to, by widzowie niemal czuli zapach tych kostiumów.

Jak zareagowała IKEA? Na facebooku norweskiego oddziału błyskawicznie opublikowano rysunkowy instruktaż, jak samodzielnie stworzyć pelerynę Nocnej Straży. Potrzebne będą tylko dywaniki z owczej skóry - SKOLD (niedostępne w Polsce) lub LUDDE (159 zł) oraz nożyczki.

Co Polacy najczęściej kupują w IKEA? Zdziwisz się, ile z tych rzeczy masz u siebie

Więcej o: