Limitowana seria plakatów Julii Mirny jest już dostępna

Patyna wyprodukowała i wprowadziła do sprzedaży limitowaną serię plakatów "Oldies but Goldies" autorstwa Julii Mirny. Zobaczcie, dlaczego warto na nie zapolować.

Polski plakat może pochwalić się wyjątkowo bogatą i barwną historią. Uznaje się, że szczytowy okres polskiej szkoły plakatu trwał od wczesnych lat 50. do w połowy lat 60. XX w. Plakaty były mocno związane z kulturą - reklamowały głównie filmy, spektakle teatralne i wystawy. Dziś trafiają na aukcję, osiągając często zawrotne ceny.

Plakaty polskich artystów znów wracają do łask - tym razem w bardziej "udomowionej" wersji. Polubiliśmy je za lekką formę. Za to, że są stylowymi, oryginalnymi i niedrogimi dekoracjami ścian. Często występują w limitowanych seriach, możemy więc mieć pewność, że mamy w domu coś niepowtarzalnego.

Absolutnie wyjątkowa jest limitowana seria plakatów “Oldies but Goldies”, zaprojektowanych przez Julię Mirny. Wyprodukowała i je wprowadziła do sprzedaży Patyna - pierwszy polski marketplace ze starannie wyselekcjonowanymi przedmiotami vintage. Seria plakatów to pokłosie sukcesu dystrybucji pierwszej edycji projektów podczas tegorocznych Targów Rzeczy Ładnych w Warszawie.

Pomysł na limitowane serie produktów, tworzonych wspólnie z polskimi projektantami i producentami, jest realizowany od początku istnienia Patyny. Dotychczas mieliśmy przyjemność współpracować z Malwiną Konopacką, Mamsam, ONTO Studio, Hutą Jasło i Magdaleną Pankiewicz. Każda z naszych realizacji rozeszła się błyskawicznie, co dowodzi, że warto edukować przyszłych kolekcjonerów i że odbiorcy gotowi są zainwestować w przedmiot, który z czasem zyska na wartości, wspierając jednocześnie jego twórcę. Jesteśmy pewni, że współpraca z Julią Mirny, jedną z najzdolniejszych i najbardziej charakterystycznych współczesnych ilustratorek, a prywatnie miłośniczką vintage, będzie tego kolejnym dowodem

- mówi Emilia Obrzut, pomysłodawczyni portalu Patyna.pl

Plakat w formacie B1 (70x100 cm), wydrukowany na wysokiej jakości papierze (240 g foto błysk) dostępny jest w liczbie jedynie 250 sztuk. Do każdego zakupu dołączany jest certyfikat potwierdzający autentyczność zakupu.  Plakat kosztuje 129 zł.

Julia Mirny - absolwentka Wydziały Grafiki warszawskiej ASP, to jedna z najciekawszych polskich ilustratorek. Jej prace pojawiały się w takich magazynach, jak: Przekrój, Kikimora, Machina, Melba, Podróże. Dodatkowo współpracowała z m.in. Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, Instytutem Stefana Starzyńskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich, WFDiF oraz z patyna.pl. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród.

To nie pierwsza współpraca Patyny z Julią Mirny - wizytę w jej mieszkaniu pełnym wzornictwa sprzed lat można było obejrzeć na blogu Patyny i na naszym serwisie (tutaj>>)

Plakat Julii Mirny kupicie tu>>

Naprawdę warto zainwestować dobrą, polską sztukę!

Vintage bez tajemnic. O meblach z duszą opowiada Artur Indyka

Więcej o: