Kate Moss zaprojektowała serię ręcznie malowanych tapet

Znana modelka, Kate Moss, projektuje nie tylko ubrania, ale też rzeczy do dekoracji wnętrz. Właśnie na rynku zadebiutowała jej autorska kolekcja ręcznie malowanych tapet ściennych.

Brytyjska supermodelka, Kate Moss, znana jest także z projektowania ubrań, mało jednak kto wie, że zdarza jej się także projektować rzeczy do domu. Pierwszą przygodę z projektowaniem wnętrz miała w 2015 roku. Wówczas we współpracy z marką  Barnhouse zaprojektowała wnętrza luksusowej will w Cotswolds położonym na brytyjskim wybrzeżu. Od tego czasu brała udział w kilku różnych przedsięwzięciach wnętrzarskich, ostatnim z nich jest projekt serii tapet dla brytyjskiej marki de Gournay.

Seria nazywa się "Anemony w świetle" i zgodnie z nazwą jej głównymi bohaterami są anemony, które, jak mówi legenda, zostały uformowane z łez Afrodyty wylanych po śmierci Adonisa. Kwiatowy wzór został ręcznie namalowany w monochromatycznej palecie kolorystycznej. Stylizowane kwiaty przywodzą na myśl styl art deco. Pierwotnie seria miała się nazywać "Zmierzch". Wszystko dlatego, że papier tapet delikatnie zmienia kolor w różnych porach dnia, w zależności od oświetlenia.

Dla Moss współpraca z de Gournay była czymś naturalnym. Często sięgała po tapety w swoich wcześniejszych realizacjach wnętrzarskich.

 Te tapety wnoszą do wnętrz ciepło i trójwymiarowość

- powiedziała modelka. Jej podejście do wnętrz nie jest dalekie od podejścia do modowych stylizacji. "Mój styl pochodzi z różnych epok; powstaje na zasadzie łączenia starego z nowym, rzeczy szytych na miarę z znalezionymi skarbami" - wyjaśnia.

Tego typu podejście jest zauważalne także w serii nowych tapet: łączą delikatność malowanych kwiatów z nowoczesną paletą barwną. Moss jest szczególnie dumna właśnie z wypracowanej kolorystyki, którą stworzyła, inspirując się filmami noir.

Ściany jak płaskorzeźby [WIDEO]

Więcej o: