Nowy katalog IKEA 2018 już w Polsce. Jest sporo zaskoczeń

Dziś odbyła się polska premiera nowego katalogu IKEA 2018. Jego hasło przewodnie to "Zrób miejsce na życie!". Szwedzka sieć zachęca w nim do zmian i sama zaczyna się zmieniać.

Co roku premiera nowego katalogu szwedzkiego giganta meblowego przyciąga sporą uwagę. IKEA wyznacza bowiem trendy wnętrzarskie, które w realny sposób znajdują zastosowanie w naszych mieszkaniach. Hasło najnowszej edycji katalogu brzmi: "Zrób miejsce na życie". W centrum zainteresowania tym razem IKEA stawia salon i zachęca, by dostosować go do własnych potrzeb. Oferuje meble i sprzęty niejednokrotnie wychodzące poza typową dla niej stylistykę skandynawską, co jest niewątpliwą nowością.

Katalog IKEA 2018 w salonie

Projektanci IKEA w tym roku skupili się przede wszystkim na rozwiązaniach do pokoi dziennych.

 To przestrzeń, która żyje, inspiruje i tętni życiem, a także podlega ciągłym zmianom. W pokoju dziennym jest miejsce na wszystko to, na co tylko masz ochotę

- powiedziała Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce. Pawlak-Kuliga przekonuje, że salon jest jednocześnie tym pomieszczeniem, które zmienić jest najłatwiej i nie potrzeba do tego dużego budżetu, bo można zacząć od drobiazgów. Co jednak najważniejsze, salon to miejsce na wyrażenie własnej osobowości, zainteresowań i pasji. IKEA oferuje zatem na nadchodzący rok m.in. system półek z miejscem do pracy, który pozwoli zaaranżować w salonie minibiuro. Są też nowe systemy do przechowywania czy meble wypoczynkowe.

Czas zmian w IKEA

"IKEA chce inspirować do zmian" - mówi Pawlak-Kuliga. Dlatego nowy katalog zachęca do elastycznych aranżacji, które można łatwo modyfikować. Sama IKEA też przechodzi zmiany. Aranżacje wnętrz, jakie znalazły się w publikacji na 2018, wychodzą poza ramy stylu skandynawskiego, tak silnie promowanego przez IKEA. Obok jasnej, stonowanej kolorystyki znajdziemy głębokie, nasycone barwy, a obok maksymalnie prostych form, bardziej wyszukane i dekoracyjne. Sieć stara się pokazać, że z jej produktami można urządzić mieszkanie nawet w stylu barokowo-pałacowym. Na dowód pokazuje w katalogu zdjęcia takiego wnętrza. Wydaje się, że jest to reakcja na przesyt minimalizmem we wnętrzach, który dominował w ostatnich latach.

Najważniejsze nowości w katalogu IKEA

W katalogu 2018 znajduje się sporo dawno już zapowiadanych przez IKEA nowości. Jesienią 2017 r. do sklepów trafi kolekcja YPPERLIG stworzona we współpracy z duńską firmą projektową HAY. To 35 produktów o silnej, skandynawskiej tożsamości, którą charakteryzuje wszechstronność, trwałość i estetyka. W końcu też poznamy długo wyczekiwane efekty współpracy IKEA i brytyjskiego projektanta Toma Dixona. Wynikiem kooperacji z designerem jest seria wypoczynkowa DELAKTIG, a wśród niej sofa z aluminiową ramą, którą można modyfikować i adaptować w zależności od potrzeb.

Przeczytaj także: IKEA pokazała pierwsze zdjęcia nowej kolekcji stworzonej przez projektantów marki Hay

Warto dodać, że zmiany przeszła też warszawska Kuchnia Spotkań IKEA – popularna przestrzeń zachęcająca Polaków do wspólnego gotowania i spędzania czasu. Zmienił się nie tylko wystrój całej przestrzeni, ale także rozkład pomieszczeń. Otwarcie Kuchni Spotkań w nowej odsłonie zaplanowano na wrzesień 2017 r.

Zapisz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.