Popularny wzór z lat 80. powraca. Jak wygląda kolekcja Feston Róża Angielska?

Kwiatowa dekoracja to kwintesencja porcelanowego szyku w tradycyjnym stylu. Poznajcie kolekcję Feston Róża Angielska od Polskich Fabryk Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A.

Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. od 1790 roku tworzą ceramikę z duszą. Dla tych największych polskich wytwórni porcelany pracowali wybitni artyści. Oryginalne fasony tworzyli m.in. Wincenty Potocki, Józef Wysocki czy Bogdan Wendorf.

Feston - fason, który wytrzymał próbę czasu

Feston, autorstwa Wincentego Potockiego, to jeden z najpopularniejszych fasonów w portfolio marki - przez lata gościł na stołach niejednego polskiego domu. Już w latach 60. ceniono go za szlachetną prostotę, miękkie falujące linie, wygodę użytkowania i funkcjonalność.

Różana dekoracja - porcelanowy hit lat 80.

Prawdziwym hitem "Ćmielowa" w latach 80. była porcelana dekorowana wzorem numer 5280, czyli Różą Angielską. Płatki róż w kolorze dojrzałego wina zdobiły filiżanki, imbryki i talerzyki, stanowiąc miły akcent niejednego podwieczorku. Trudno się dziwić popularności tego wzoru. Kwiatowa dekoracja to kwintesencja porcelanowego szyku w tradycyjnym stylu.

Klasyka na nowo

Wzór Róża Angielska to klasyk, który nie stracił na wartości. Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. zdecydowały się przywrócić popularny wzór i umieścić go na fasonie Feston. Biała porcelana ze złotymi obwódkami ozdobiona delikatnymi różanym wzorem to elegancki wybór na lata.

Garnitur do kawy 12/39Feston 5280, porcelana - 413,28 zł
Serwis obiadowy 12/44Feston 5280, porcelana - 671,58 zł
Waza 3000 Feston 5280, porcelana - 90,41 zł

Więcej o: