Gdyby wnętrza projektowali reżyserzy, tak by wyglądały. Niesamowite aranżacje

Najwięksi reżyserzy filmowi mają swój rozpoznawalny wizualny styl. Agencja kreatywna postanowiła więc stworzyć wnętrza, które odpowiadają artystycznej wizji danego reżysera. Efekt jest niesamowity - w tych wnętrzach jest magia.

Reżyserzy filmowi tacy jak Sofia Coppola, Peter Jackson, Hayao Miyazaki czy Wes Anderson mają łatwo rozpoznawalny, charakterystyczny styl wizualnej kreacji, który łączy wszystkie filmy danego twórcy. Co by się stało, gdyby ten styl przetłumaczyć na język aranżacji wnętrz? Amerykański portal HomeAdvisor, oferujący pomoc w domowych pracach remontowych i naprawczych, we współpracy z agencją kreatywną Neomam Studios, stworzył siedem wnętrz, a konkretnie sypialni, w stylu siedmiu słynnych reżyserów filmowych. Każde pomieszczenie oddaje unikalną wizję danego twórcy. 

Ten projekt pokazuje, co się może wydarzyć, gdy wyobraźnia spotka się z rzeczywistością

- mówią twórcy projektu.

W każdym wnętrzu starano się poprzez kolorystykę, oświetlenie, dobór tkanin i detali, takich jak np. tapety, wykreować odpowiednią atmosferę. Projektanci odnosili się często do konkretnych filmów. W przypadku Petera Jacksona punktem odniesienia był "Władca pierścieni" i "Hobbit". W tej sypialni pojawiło się więc mnóstwo drewna, ciepłych brązów i zieleni. Ta sypialnia jawi się jako przytulna, zupełnie inaczej niż wnętrze inspirowane twórczością Sofii Coppoli. Tutaj projektanci odwoływali się do jej filmu "Maria Antonina". Poprzez pastelową kolorystykę i efektowne tkaniny wykreowano buduarowe wnętrze.

Projekty wyglądają imponująco, mają w sobie magię. Z pewnością wszyscy reżyserzy świetnie by się w nich odnaleźli.

Robert Majkut - co to jest design?

Więcej o: