Ten dywan igra z naszym wzrokiem. Świetny projekt brytyjskiego projektanta

Brytyjski projektant, Scott Jarvie, zaprojektował łudzące oko dywany o nazwie "Pustka". Kiedy patrzymy na nie pod określonym kątem, wyglądają jak... dziura w podłodze.

Scott Jarvie dał się poznać jako projektant wychodzący poza utarte schematy. Tworzył między innymi obiekty użytkowe ze słomek do napojów. Tym razem zaprojektował dywany, które igrają z naszym wzrokiem. Na pierwszy rzut oka mają one jedynie prosty, geometryczny wzór, jednak gdy spojrzymy na nie pod odpowiednim katem, nasze oko zamiast dywanu rejestruje... dziurę w podłodze.

Przeczytaj także: Najpiękniejsze dywany. Stylowe wzory do salonu

Jarvie postanowił podejść do projektowania dwuwymiarowego przedmiotu, jak do brył przestrzennych. Nie chciał stworzyć kolejnego, płaskiego wzoru. Postanowił więc, poprzez uwzględnienie perspektywy, światła i faktury, uzyskać wrażenie głębi. Tak powstała seria dywanów o nazwie "Void", czyli pustka. Dywany te wprowadzają do wnętrz element gry i zabawy, a jednocześnie są po prostu dobrze zaprojektowanym, wysokiej jakości produktem. Dywan powstał w kilku wersjach - kwadratowej, okrągłej i prostokątnej. Został wykonany w 100% z wełny merino. Oszczędna kolorystyka sprawia, że doskonale wpasuje się we wnętrza o różnej stylistyce.

Seria dywanów "Void" wyróżnia się w portfolio Scotta Jarviego, który do tej pory preferował formy bardziej wybujałe i efekciarskie. Tutaj efekt jest bardziej dyskretny, wymagający odkrycia, intelektualnej zabawy.

My ten dywan kupujemy. A jak wam się podoba?

Robert Majkut - co to jest design?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.