Marian Dziędziel w antysmogowym spocie. Jest jak film grozy!

Popularny aktor Marian Dziędziel wsparł akcję 'Nie truj sąsiada' mającą na celu walkę ze społecznym przyzwoleniem na palenie śmieci. Spot nawiązuje klimatem do filmu "Dom zły".

Akcja "Nie truj sąsiada!" ma kolejną odsłonę. W nowym, antysmogowym spocie wystąpił Marian Dziędziel - jeden z najbardziej wyrazistych polskich aktorów. Krótki spot ogląda się jak prawdziwy film grozy.

Zadymione śląskie podwórko, dźwięki nadjeżdżających radiowozów i słowa "Stary, czegoś takiego w życiu nie widziałeś. Żona zgłosiła...". Do tego muzyka jak z horroru i błyski fleszy policyjnych aparatów. Marian Dziędziel siedzi w mieszkaniu z zabandażowaną ręką i wypowiada słowa "Siekiera w domu musi być...". 

 

Akcja "Nie truj sąsiada!" rozpoczęła się w grudniu 2016 roku. Jest częścią projektu "Gmina z dobrą energią", realizowanego przez 28 gmin z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia to właśnie ten obszar ma jedną z najgorszych statystyk zanieczyszczenia powietrza nie tylko w całej Polsce, ale i w Europie.

W ramach akcji i dzięki wsparciu firmy Airly w większości gmin biorących udział w akcji zainstalowane zostały czujniki jakości powietrza. We wszystkich gminach organizowane są szkolenia dla samorządowców i nauczycieli. Uruchomiono serwisy informacyjno-edukacyjne "Gmina z energią" z materiałami do pobrania i narzędziami takimi jak kaklulator efektywności czy poradnik efektywnego budownictwa.

Co można zrobić ze smogiem? Przerobić go na biżuterię

Więcej o: