Obraz z porcelanowych talerzy. Ukraiński artysta łączy sztukę i design

Funkcjonalna zastawa stołowa została zamieniona w prawdziwą sztukę ścienną. Vorfreude to obraz radości, który powstał we współpracy marki BVSK z ukraińskim artystą.

Ten wyjątkowy obiekt sztuki ściennej oferuje marka BVSK (skrót od Bogusłavskaya), o której produktach pisaliśmy w artykule: Ceramiczne deski do krojenia od Boguslavskaya podbijają rynek

Obraz na talerzach nazywa się Vorfreude i zaprojektował go ukraiński artysta, Sergiy Maidukov. Sergiy pochodzi z Doniecka, a obecnie rozwija swoją karierę w Kijowie. Jako ilustrator ma na swoim koncie współpracę z wieloma tytułami prasowymi o międzynarodowej sławie, takimi jak "The Washington Post", "Esquire", "The Boston Globe", "The Architectural Review" i wiele innych. Specjalnie dla BVSK wykonał na dziewięciu porcelanowych talerzach wizerunek kobiety.

Pewnego wiosennego dnia piękna i pewna siebie kobieta odpoczywa od codziennych zajęć, ciesząc się owocami i dobrym winem. Vorfreude jest o przyjemnym uczuciu, które obejmuje nasze ciała i umysły, kiedy jesteśmy szczęśliwi, zakochani i oczekujemy, że coś wspaniałego się niedługo wydarzy. To historia każdego z nas, na jakimś etapie życia

- czytamy w opisie porcelanowego obrazu.

Autor użył bogatych i głębokich kolorów, które silnie przykuwają wzrok. Obraz jest ciepły w wyrazie, radosny i optymistyczny. Porcelana, na której artysta umieścił obraz, została wykonana na specjalne zamówienie przez Kristoff, polskiego producenta porcelany ze 180-letnią historią. Vorfreude to limitowana edycja - wykonano zaledwie 20 kompletów talerzy. Warto więc się pośpieszyć, bo ten porcelanowy obraz na ścianie wygląda nowocześnie i niepowtarzalnie. Z pewnością stanie się ozdobą każdego pomieszczenia.

Więcej o: