Hotel Puro Gdańsk zachwyca stylowymi wnętrzami

Rozbudowany Hotel Puro Gdańsk wyróżnia się nie tylko znakomitą lokalizacją w samym centrum miasta, ale także pięknymi wnętrzami w nowoczesnym stylu. Przyglądamy się im bliżej.

Hotel Puro Gdańsk mieści się przy Zielonej Bramie starego miasta, na historycznej Wyspie Spichrzów. Już sama lokalizacja wyróżnia to miejsce, ale na tym nie koniec.  Wnętrza zaprojektowane przez londyńskie studio DeSallesFlint nawiązują do historii miejsca i stojących tu niegdyś spichlerzy. Widać w nich także inspiracje projektantów stocznią, zwłaszcza w elementach konstrukcji 8-piętrowego atrium.

W aranżacji wnętrz połączono klasyczny i współczesny design. Pełno tu mebli od renomowanych marek, takich jak Carl Hansen & Son, Gubi, Magis, Moroso, Vitra czy Kettal. Światło lamp od Foscarin, &Tradition oraz Buster & Punch nadaje unikalny nastrój. W restauracji Dancing Anchor szklane klosze inspirowane formą bursztynu zostały oplecione kilkumetrowymi linami i podwieszone nad centralnym, kilkunastoosobowym stołem. Dzięki otwartej kuchni goście restauracji mogą podziwiać, jak ich dania są tworzone. Natomiast gości baru INK Above może zachwycać wspaniały widok na marinę.

Kolekcja sztuki współczesnej gdańskiego PURO uzupełniona została o obrazy olejne, fotografie, grafiki i rzeźby. W lobby znajdziemy mural Seikona, artysty wywodzącego się z trójmiejskiego streetartu. W galerii prowadzącej do baru wyeksponowane zostały zdjęcia Sonii Szóstak, a na ścianach restauracji zawisły m.in. hiperrealistyczne linoryty Aleksandry Prusinowskiej, kosmiczne kompozycje Łukasza Patelczyka czy morski pejzaż Tomasza Kołodziejczyka. Nie brakuje też prac zagranicznych artystów – fotografii Sary Morris czy prac Andrzeja Klimowskiego, Pipistrello, który po inspiracje twórcze sięga do świata niemego kina.