Praktyczne i niedrogie akcesoria do krojenia oraz serwowania pizzy

Oryginalna włoska pizza została wpisana na listę UNESCO jako "niematerialne dziedzictwo ludzkości". Słusznie? To danie znane jest na całym świecie, popularnością cieszy się również pizza wypiekana w domu. Wystarczy odpowiedni przepis, rozgrzany piec i kilka akcesoriów. Te wybrane przez nas ułatwią przygotowanie, krojenie i serwowanie pizzy!

Aromatyczna pizzaAromatyczna pizza fot. pixabay

Na czym piec i podawać pizzę? To danie najlepiej prezentuje się podane w całości, ponieważ jednak nie mieści się na tradycyjnych talerzach i półmiskach, konieczny jest zakup specjalnych akcesoriów. Możemy wykorzystać zwykłą blachę, specjalny kamień do pizzy lub deskę. Do krojenia placka polecamy obrotowy nożyk. Co jeszcze przyda się wielbicielom pizzy?

Akcesoria do pieczenia pizzy

Akcesoria do pieczenia pizzyAkcesoria do pieczenia pizzy materiały partnera

Kamień do pizzy to kamienna płyta, najczęściej z granitu, przeznaczona do pieczenia. Może być okrągła, prostokątna lub kwadratowa. Kamień jest odporny na uszkodzenia, doskonale zatrzymuje ciepło, dzięki czemu pizza na nim podana za szybko nie wystygnie. Granitowa płyta równomiernie rozprowadza ciepło, ciasto szybko zaczyna na niej rosnąć, a spód się nie przypala. Materiał, z jakiego wykonany jest kamień do pizzy, świetnie chłonie wilgoć, co powoduje, że pizza jest doskonale chrupiąca i dopieczona. Jeśli lubisz okrągły placek możesz kupić również specjalną formę do jego wypiekania. Dzięki niej pizza będzie bardziej kształtna, a aluminiowa powłoka sprawi, że sprawnie odklei się od formy.

Deska do krojenia pizzy i talerze

Talerze i deski do pizzyTalerze i deski do pizzy materiały partnera

Przyda się również deska do pizzy! Ważne, aby była łatwa do utrzymania w czystości. Jaką wybrać? Deska do pizzy z uchwytami ułatwi przenoszenie pizzy na stół, 2 małe uchwyty nie zajmują zbyt dużo miejsca. Deska z rowkami pozwala pokroić pizzę na idealnie równe kawałki, natomiast deska obrotowa zapewnia wygodę podczas biesiadowania z rodziną czy przyjaciółmi przy stole. Deska do pizzy to wydatek od 30 do około 100 złotych. Do serwowania posiłku przyda ci się również duży talerz na pizzę, jeśli chcesz podać ją w całości. Są to zazwyczaj naczynia z zabawnymi rysunkami, które sprawią, że placek będzie smakował jeszcze lepiej. Ich ceny zaczynają się od 50 złotych.

Akcesoria do pizzy

Akcesoria do pizzyAkcesoria do pizzy materiały partnera

Jakie akcesoria przydadzą się do pizzy? Krojenie nie jest łatwą czynnością. Polecamy specjalny nóż do pizzy – obrotowe, okrągłe ostrze z rączką zdecydowanie ułatwi zadanie. Nóż kupimy w cenie 20-60 złotych. Przyda się także łopatka, ułatwiająca nakładanie dania na talerz. Nowością są nożyce do pizzy – ostrze nożyczek połączone jest z łopatką, dzięki czemu krojony kawałek od razu łatwo przenieść na talerz.

Elektryczny piec do pizzy

PizzaPizza pixabay

Oczywiście domyślamy się, że większość z was nie możne sobie pozwolić na wybudowanie profesjonalnego pieca do pieczenia pizzy, ale możecie mieć w swojej kuchni sprytny, przenośny piecyk do jej wypiekania w domu. Jak działa i dlaczego warto zastanowić się nad jego zakupem? 

Urządzenie pozwala bardzo szybko i w prosty sposób przygotować doskonałą pizzę. Dzięki dwóm elementom grzejnym oraz kamieniom akumulującym ciepło, piec utrzymuje wysoką temperaturę, wchłania wilgoć i pozwala upiec placek dosłownie w pięć minut! Możesz wykorzystać go również do przygotowywania innych dań oraz tostów. 

Jak mieszka znana blogerka kulinarna?

Więcej o: