Jaime Hayon gościem specjalnym Łódź Design Festival 2018

Gościem specjalnym tegorocznej odsłony Łódź Design Festival będzie Jaime Hayon, hiszpański projektant, którego magazyn "Time" uznał za jednego z najważniejszych twórców współczesnego wzornictwa.

12. edycja Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 19-27 maja. Hasłem przewodnim wydarzenia będą REFLEKSJE, a całość zostanie podzielona na trzy bloki tematyczne:

  • relacja człowiek-technologia (do tego zagadnienia będzie nawiązywała wystawa główna "Nothing but Flowers")
  • wartość współczesnego rzemiosła i pracy ludzkich rąk
  • wyzwania i kierunki współczesnej architektury.

Program festiwalu przewiduje również, jak co roku, liczne wystawy, w tym prezentację prac finalistów konkursu "must have", który jest nazywany "polskim Red Dotem".

Gość specjalny Łódź Design Festival 2018

Kogo zobaczymy w tym roku? Organizator potwierdził udział w wydarzeniu jednego z najbardziej uznanych obecnie designerów, Jaimego Hayona. Projektant poprowadzi wykład "Form Follows Function, and Then What?" ("Forma podąża za funkcją–i co dalej?”, 22.05.2018).

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż twórczość Jaimego Hayona, poza jakością wykonania i nietuzinkowością, cechuje również duża doza poczucia humoru. Artysta interpretuje otaczającą go rzeczywistość na swój własny sposób i zrywa ze schematami nieustannie bawiąc się formą.

Więcej o: