Siatkowe krzesło - kultowy design z PRL w nowej odsłonie

Siatkowe krzesło stworzył w 1968 roku Henryk Sztaba na zlecenie PSS "Społem". Wykonane zostało z dostępnych ówcześnie materiałów z przeznaczeniem do użytkowania na zewnątrz. Dzisiaj kultowy mebel powraca pod marką Projekt68, która powstała w trosce o przywrócenie rodzinnej spuściźnie dawnej świetności. Jednym z jej założycieli jest bowiem... wnuk twórcy siatkowego krzesła!

Tomasz i Paula, którzy założyli markę Projekt68, na co dzień zawodowo zajmują się działalnością zupełnie nie związaną z projektowaniem czy produkcją mebli. Jednak ze względu na więź rodzinną, która łączy Tomasza z projektantem krzesła, nie chciał on pozwolić, by twórcza działalność przodka pozostała jedynie wspomnieniem.

Projekt68 tworzą członkowie jednej rodziny i ich przyjaciele. Najważniejszą osobą w całym procesie twórczym nadal pozostaje Henryk Sztaba, będący bezcenną skarbnicą wiedzy. Nadzoruje on bieżącą produkcję w oparciu o oryginalne, ręczne rysunki sprzed lat, których sam jest autorem.

Krzesło jest malowane proszkowo, dzięki czemu firma jest w stanie przyjąć zamówienie na dowolny kolor z palety RAL. W 2017 roku obok kultowego krzesła pojawiła się dodatkowo jego wysoka wersja w formie stołka barowego. Zaprojektował go Piotr Płoski ze studia smallna - oczywiście pod czujnym okiem Henryka Sztaby.

Jakie plany na przyszłość ma Projekt68? Poza kontynuowaniem produkcji siatkowego krzesła firma zamierza wprowadzić na rynek również inne projekty dziadka Henryka, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Trzymamy kciuki!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.