Wyniki plebiscytu must have 2018 - najlepszy polski design

Plebiscyt must have, organizowany w ramach Łódź Design Festival, jest jednym z najważniejszych konkursów wzorniczych w kraju. To wyjątkowe wyróżnienie dla projektantów i producentów będzie miało swój finał 26 maja, kiedy zostaną wręczone nagrody dla autorów najlepszych designerskich konceptów ostatniego roku.

W skład tegorocznej Rady Ekspertów oceniających prace zgłoszone do must have wchodzą:

  • Agnieszka Jacobson-Cielecka (dyrektor programowa School of Form)
  • Agnieszka Gruszczyńska-Hyc (redaktor naczelna miesięcznika "M jak Mieszkanie" oraz urzadzamy.pl)
  • Ewa Mierzejewska (właścicielka firmy Ewa&Wnętrze)
  • Ewa Solarz (niezależna kuratorka)
  • Anna Grużewska (redaktor naczelna magazynu "Czas na Wnętrze")
  • Dominika Olszyna (strateg kontenu w obszarze Lifestyle i Rozrywka portalu Wirtualna Polska)
  • Michał Mazur (dziennikarz, bloger "TrendNomad.com") 
  • Michał Piernikowski (dyrektor Łódź Design Festival).

Ósma edycja konkursu must have zgromadziła 400 zgłoszeń, spośród których eksperci wybrali 70 finalistów. Są to prace, które zwróciły uwagę jury zastosowaniem szlachetnych materiałów i wyjątkową wartością artystyczną, m.in. ręcznie wykonane meble, kilimy, naczynia ceramiczne, oprawy oświetleniowe, biżuteria, ale również plakaty, książki, czy zabawki dla dzieci.

Jurorzy must have kierowali się przy wyborze również oceną innowacyjności, funkcjonalności, ergonomii, estetyki, wytrzymałości, jakości oraz stosunkiem jakości do ceny. Przy okazji nie dało się nie zauważyć, jak ogromne zmiany zaszły w polskim designie. Coraz większą wagę przykłada się do celebrowania rzemiosła i tworzenia przedmiotów unikalnych.

Wystawę prac wyróżnionych finalistów będzie można oglądać w dniach 19-27 maja w Centrum Festiwalowym Łódź Design Festival – budynku Art_Inkubatora przy ul. Tymienieckiego 3. Natomiast już od 28 marca wyróżnieni mają możliwość posługiwania się logotypem must have w celach promocyjnych.

Więcej o: