Artystyczne globusy Bruno Helgena

Czym jest globus? Tego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Prawie każdy z nas miał go kiedyś w domu, a dzisiaj w wielu aranżacjach występuje jako ozdoba - głównie w eleganckich gabinetach. Mimo wszystko mogłoby się wydawać, że nie jest to przedmiot szczególnie godny uwagi. Czasem zdarza się jednak, że designerzy biorą na warsztat rzeczy dobrze nam znane i w pewnym sensie tworzą je na nowo - w formie, jakiej nigdy byśmy się nie spodziewali. Tak jest również tym przypadku - globusy w artystycznej odsłonie autorstwa Bruno Helgena zachwycają!

Kim jest Bruno Helgen?

Helgen to francuski projektant, który od 1995 roku mieszka i pracuje na wyspie Bali. We współpracy z miejscowymi rzemieślnikami tworzy unikalne, ręcznie robiona meble i akcesoria. Jego prace znalazły uznanie ekskluzywnych salonów wyposażenia wnętrz z całego świata, nie tylko ze względu na ogromne wyczucie estetyki, ale również dzięki wykorzystaniu doskonałej jakości surowców naturalnych.

Jak powstają globusy Bruno Helgena?

Korzenie drzewa tekowego, pył wulkaniczny i drogocenne kruszce - to materiały, z których powstają te nietuzinkowe globusy. Zespół wykwalifikowanych rękodzielników w trwającym kilka tygodni procesie tworzenia dokłada wszelkich starań, by produkt końcowy był najwyższej jakości i spełniał wysokie standardy wytyczone przez Bruno Helgena.

Gdzie w Polsce można kupić taki globus?

Cieszące się ogromną popularnością na całym świecie globusy są do nabycia również w naszym kraju - na zamówienie w Clue Studio przy ul. Sytej na warszawskim Wilanowie.

Więcej o: