Zamek Saareck - luksusowy pensjonat należący do marki Villeroy&Boch

Ta luksusowa rezydencja mieści się w miasteczku Mettlach - na granicy Niemiec, Francji i Luksemburga. Niegdyś była to siedziba rodziny Boch, założycieli marki Villeroy&Boch. Obecnie jest to jeden z najbardziej prestiżowych adresów w regionie Saary. Potomkowie pierwszych właścicieli od 1954 roku udostępniają zamek w formie pensjonatu.

Nocleg w prawdziwym zamku

Zamek Saareck to jedno z tych miejsc, które naprawdę warto odwiedzić w trakcie wędrówek po Europie. Nocując tutaj można niemal zrealizować marzenie o byciu członkiem rodziny królewskiej - choćby na parę chwil. A dokonanie rezerwacji jest teraz prostsze niż mogłoby się wydawać - właściciele nawiązali bowiem współpracę z serwisem internetowym Booking.com.

Rodzinna rezydencja rodziny Boch

Historia zamku Saareck sięga roku 1902 - wtedy powstał projekt rezydencji, która miała stać się domem Luitwina von Bocha, pełniącego w latach 1917-1932 funkcję głównego dyrektora Villeroy&Boch. W trakcie II wojny światowej obiekt służył jako szpital wojskowy, a po jej zakończeniu jako schronienie dla uchodźców. Od 1954 roku funkcjonuje jako pensjonat, który coraz liczniej odwiedzają goście z całego świata.

Piękne wnętrza, idylliczne krajobrazy, wykwintna kuchnia

Malowniczo położony zamek Saareck oferuje swoim gościom najwyższą jakość obsługi. W trosce o ich komfort wnętrza dostosowano do współczesnych standardów - przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnego charakteru obiektu. Portrety rodziny von Boch, trofea myśliwskie, drewniane kasetony na sufitach, gustowne meble - to tylko niektóre z detali, dzięki którym możemy poczuć prawdziwego ducha tej wiekowej budowli.

W wolnym czasie goście mogą wypoczywać na słonecznym tarasie, spacerować po parku przylegającym do zamku, który został urządzony w angielskim stylu lub odwiedzić Discovery Centre z Muzeum Ceramiki, wystawą porcelany i ekspozycją łazienek, gdzie poznają bliżej działalność i historię firmy Villeroy&Boch.

Pensjonat dba również w szczególny sposób o podniebienie podróżnych. Dedykowane porom roku menu serwowane jest na ekskluzywnej zastawie marki Villeroy&Boch z serii La Classica Nuova i La Classica Contura.

Zamek Saareck stał się popularnym miejscem organizacji różnego rodzaju imprez - od ślubów i uroczystości rodzinnych, poprzez ekskluzywne spotkania towarzyskie, do imprez firmowych i seminariów.

Więcej o: