Oświetlenie modułowe SATELLITE marki AQForm

Marka AQForm, we współpracy z Olimpią Ajakaiye, stworzyła linię lamp o nazwie SATELLITE. Geometryczne oprawy oświetleniowe można montować zarówno do ścian, jak i do sufitu, a ich kształt umożliwia łączenie ze sobą pojedynczych sztuk w ciekawe kompozycje.

Najbardziej lubimy rozwiązania, które da się zastosować na wiele różnych sposobów - czyli zmieniać ich formę, kiedy poprzednia już nam się opatrzy. Taką możliwość daje nam nowa kolekcja oświetlenia SATELLITE marki AQForm - niewielkie moduły oświetleniowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wyglądać równie dobrze pojedynczo, co w grupie. Wybierając tę drugą opcję możemy stworzyć na ścianie (lub suficie) przestrzenną dekorację, która po włączeniu światła stanie się jeszcze bardziej efektowna.

Skąd pomysł na nadanie SATELLITE właśnie takiej formy? Olimpia Ajakaiye wyjaśnia:

Jest to innowacyjny system, do którego stworzenia zainspirowała mnie przypadkowo znaleziona w Internecie informacja naukowa dotycząca nanosatelitów. Idea nanosatelit tworzących spójny system stała się punktem wyjścia do szkicowania. SATELLITE w estetyczny i niebanalny sposób pozwala umieścić wiele punktów świetlnych blisko siebie. Szkice rysowane na kalce i nakładane na siebie uzmysłowiły mi ogromne możliwości łączenia modułów

Kształt SATELLITE pozwala na rozbudowanie kompozycji w kilku różnych kierunkach. Dzięki temu system świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o nieregularnych kształtach, w których tradycyjne lampy nie są w stanie zapewnić równomiernego oświetlenia.

Modułowe lampy są jak klocki, z których możemy tworzyć budowle według własnego uznania. Na jednej ścianie lub na kilku, na samym suficie, bądź z płynnym przejściem z sufitu na ścianę - SATELLITE będą się prezentowały dobrze w każdej z tych opcji. Oprawy dostępne są w siedmiu podstawowych kolorach (mat: alu, copper, szary, czarny, biały oraz struktura: złoty, antracyt), co daje nam dodatkowe pole do popisu przy tworzeniu kompozycji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.